Siatkówka i piłka nożna w OKF

OKF
Jedna z wielu dynamicznych akcji Zatorza  w wykonaniu Bartka Falkowskiego
Jedna z wielu dynamicznych akcji Zatorza w wykonaniu Bartka Falkowskiego Fot. Adam Protasiewicz

Wielkie brawa i uznanie należą się młodym zawodnikom Teamu Benka, którzy widząc, że rywal dysponuje skromniejszym składem osobowym, wystawili taki sam choć wcale robić tego nie musieli.

Prawdopodobnie zwyciężyliby ale smak sukcesu nie byłby już tak słodki. Pojedynek zakończył się remisowo, ale gest młodych piłkarzy został zauważony i doceniony przez ich rywali i jednocześnie kolegów. Taka sama sytuacja zdarzyła się "Koniowi" i tu reakcja całego "stada" była identyczna. Jak widać duch fair play nie jest obcy naszej młodzieży z czego i organizatorzy są bardzo dumni.

Ale do rzeczy. Wyżej notowane Tesco w starciu z Teamem Benka mogło zwyciężyć ale sprawiedliwości stało się zadość, bowiem na dwadzieścia sekund przed końcem spotkania, młodzieńcy od Benka strzałem rozpaczy urwali rywalom dwa punkty. Aby do Przerwy dopiero po przerwie przypieczętowali wygraną, gdyż w pierwszej części Pietki były równorzędnym partnerem dla lidera. Odżyła również Wodzionka wreszcie wygrywając. Wielką niespodziankę sprawił "Koń" odprawiając wiceliderów z 39 i Pół z bagażem aż 10 goli. Jeden z obserwujących kibiców użył nawet powiedzenia o "końcertowej" i "końkretnej"grze. Mamy nadzieję, że zawodnicy tej drużyny sobotni sukces uczcili dużą porcją niekoniecznie owsa.

Wyniki:
Koń : 39 i Pół 10 : 4
Wodzionka : Piętki 12 : 4
Tesco :Benek Team 7 : 7
Aby do Przerwy: Piętki 9 : 4

Siatkarska Edmark Liga OKF: Stęsknione za grą w siatkówkę

Dziewczęta uczestniczące w rozgrywkach siatkarskich Edmark Ligi OKF, po dwutygodniowej przerwie spowodowanej feriami zimowymi, wydawały się głodne gry. Z przyjemnością oglądało się energiczne pojedyncze zagrania oraz zespołowe, składne, akcje.

Bardzo duże postępy poczyniły najmłodsze zawodniczki reprezentujące Mniszki II. Gimnazjalistki jeszcze "obrywają" od starszych koleżanek ale w przyszłym roku może być różnie. Póki co Mniszki bez specjalnych problemów zwyciężyły z Oby przez Siatkę a podopieczne Piotra Pułkośnika Z ZSM, najpierw pokonały koleżanki z ILO1 3:0, by po chwili móc cieszyć się drugą wygraną nad Mniszkami II.

Wśród panów Zatorze wygrało z młodszymi kolegami z ILO 3:0. Ten pojedynek mógł się podobać. Sporo efektownych akcji kończonych kombinacjami lub silnymi uderzeniami szczególnie ze strony lidera. Ale także licealiści zaczynają "czuć siatkarskiego bluesa" - niestety, na razie, tylko momentami. Siatkówka to bardzo techniczna dyscyplina i trzeba wiele doświadczenia, by móc ją lepiej poznać i zrozumieć. Wszystko jest jeszcze przed nimi.