Siatkówka. BAS KB Białystok - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3. Tej porażki nie trzeba się wstydzić

Mimo porażki białostoczanki utrzymały miejsce na pierwszoligowym podium
Mimo porażki białostoczanki utrzymały miejsce na pierwszoligowym podium Urszula Łobaczewska
Pierwszej porażki pod wodzą trenera Marcina Wojtowicza doznały pierwszoligowe siatkarki BAS-u Kombinat Budowlany Białystok. W meczu na szczycie Podlasianki przegrały po długim, zaciętym spotkaniu z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki 2:3. Mimo wpadki białostoczanki nie muszą się wstydzić za swój występ, bo pokazały się z bardzo dobrej strony.

- Przegrane nigdy nie cieszą, ale w mojej ocenie to był najlepszy mecz tego zespołu ze mną w roli szkoleniowca. Dziewczyny są złe, bo bardzo chciały wygrać i zrobiły bardzo wiele, by to zrobić - ocenia trener Marcin Wojtowicz. - Trochę nam jednak zabrakło, a Nowy Dwór był bardziej zdeterminowany i zwyciężył zasłużenie - dodaje.

BAS KB Białystok - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3. Wspaniały drugi set

Rzeczywiście, to, co pokazał BAS KB Białystok, prawdopodobnie wystarczyłoby na wielu, jeśli na wszystkich pierwszoligowych rywali, ale nie na LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Potyczka mogła się podobać licznie zgromadzonej publiczności, stąd doping dla obu zespołów był przez cały czas jej trwania bardzo głośny.

Zaczęło się od prowadzenia gospodyń 6:4, ale ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego szybko wyrównała i wyszła na minimalne prowadzenie. Decydujący moment nastąpił przy serwisie Katarzyny Kowalczyk, z którym nasza drużyna nie umiała sobie poradzić i zrobiło się 15:20, a potem 18:24. To nie był jednak koniec emocji. Białostoczanki obroniły pięć kolejnych setboli, ale przy ostatnim Magdalena Ociepa minimalnie pomyliła się przy zagrywce i przyjezdne wygrały 25:23.

Drugi set był chyba najlepszą partią BAS-u KB Białystok w tym sezonie. Wspaniale układała się współpraca na linii rozgrywająca Ludovica Mennecozzi - środkowe Magdalena Ociepa i Łucja Kuriata. Dobrze funkcjonowały przyjęcie i blok, a na skrzydle ataki kończyła Julia Papszun. W efekcie ekipa gości była bezradna i uzbierała tylko 19 punktów.

Trener Marcin Wojtowicz: Ten punkt trzeba szanować

W kolejnym secie wyrównana walka trwała do wyniku 15:15, potem Podlasianki pogubiły się w przyjęciu i ataku, przegrywając wyraźnie 19:25. Kiedy w czwartym secie LOS kontrolował wydarzenia i prowadził 22:18 wydawało się, że komplet punktów pojedzie do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Tak jednak się nie stało. Przyjezdne chyba straciły koncentrację, bo zaczęły albo nadziewać się na białostocki blok, albo atakować w aut. W efekcie nasze siatkarki wyrównały na 22:22, wyszły na prowadzenie i triumfowały 25:23, doprowadzając do tie-breaka. W nim szybko inicjatywę przejęły przyjezdne i po bloku na Barbarze Sokolińskiej wygrały 15:12 i cały mecz 3:2.

- Biorąc pod uwagę przebieg meczu, w szczególności czwartego seta, ten punkt trzeba szanować, bo mogło się to potoczyć gorzej dla nas. Zabrakło nam argumentów w decydujących momentach i musimy nad tym pracować. Najważniejsze jednak, że drużyna robi postępy - podsumowuje trener Wojtowicz.

WYNIKI 11. KOLEJKI

• BAS Kombinat Budowlany Białystok - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (23:25, 25:19, 19:25, 25:23, 12:15).
  • BAS KB Białystok: Kuriata, Niedźwiecka, Mennecozzi, Ociepa, Papszun, Szymańska, Szmigielska (libero) oraz Sokolińska, Kempfi i Biała.
  • Nike Węgrów - Płomień Sosnowiec 3:1, SMS PZPS Szczyrk - Karpaty Krosno 1:3, MKS Imielin - Sokół Mogilno 0:3, San-Pajda Jarosław - Energetyk Poznań 0:3, LTS Legionovia Legionowo - Solna Wieliczka 3:2.
  • 10 grudnia (niedziela): Wieżyca 2011 Stężyca - KS Piła.