Sędzia Lyczmański zawieszony

(ted)
Sędzia Adam Lyczmański (z prawej) nie poprowadzi już w tej rundzie meczu w ekstraklasie Archiwum
Arbiter sobotniego meczu Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków Adam Lyczmański został zawieszony do końca rundy jesiennej. Sędzia z Bydgoszczy skrzywdził żółto-czerwonych pod Wawelem błędnymi decyzjami.

Jagiellonia przegrała w Krakowie 1:3, mimo że do 79. minuty prowadziła 1:0. Wówczas sędzia międzynarodowy, jakim jest Lyczmański nie widział ewidentnego faulu na białostockim bramkarzu Tomaszu Ptaku i uznał nieprawidłowego gola gospodarzom. Wcześniej, bo już w pierwszej połowie nie podyktował rzutu karnego na korzyść gości, po faulu na Tomaszu Kupiszu.

Dwie pomyłki w jedną stronę na szczęście nie pozostały bez echa i bydgoski arbiter nie uniknie kary. O sprawie zrobiło się na tyle głośno, że konsekwencje zostaną wyciągnięte przez organ, zarządzający arbitrami - Kolegium Sędziów PZPN.

Oprócz Lyczmańskiego zawieszony do końca rundy jesiennej został także inny arbiter - Wojciech Krztoń, który w ostatniej kolejce wypaczył wynik spotkania Polonii Warszawa z Górnikiem Zabrze.

- Obaj sędziowie będą w tym czasie sędziować w meczach I ligi i tam szkolić swoje umiejętności. Wkrótce zbierze się zarząd Kolegium Sędziów, który również zajmie się sędziowaniem w tych meczach, w tym również pracą sędziów asystentów - mówi przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN Janusz Eksztajn, cytowany przez oficjalną stronę związku.