Są medale, są pierwsze miejsca. Białostoczanie z UKS Kaliber dobrze strzelają.

(art)
Żaneta Iwaszuk z UKS Kaliber
Żaneta Iwaszuk z UKS Kaliber Fot. Archiwum
Zawodniczki i zawodnicy z UKS Kaliber Białystok pokazały klasę w Zielonej Górze. Dzielnie walczylli w eliminacjach do Pucharu Prezesa Polskiego Związku Strzeleckiego

Zawodniczki UKS Kaliber Białystok pokazały klasę w Zielonej Górze. Były tam rozgrywane zawody Pucharu Prezesa Polskiego Związku Strzeleckiego. To pierwsza z dwóch eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w lipcu odbędzie się właśnie w tym mieście. Białostoczanki wygrały klasyfikację dziewcząt i kilkakrotnie stawały na podium

- Mamy ambitny plan zdobycia rekordowej liczby medali, a świetna forma naszych zawodników potwierdza, że to możliwe - tłumaczy Włodzimierz Aleksiejuk, prezes UKS Kaliber.

Barw klubowych broniło 13 zawodników, wśród których aż 11 zapewniło sobie start w lipcowych finałach OOM.

Na szczególne słowa pochwały wśród białostockich strzelców zasłużyły dziewczęta z UKS Kaliber. To one nadawały ton zawodom. Doskonale wypadła Agata Gołębiewska, która w konkurencji 3x20 wynikiem 573 pkt. ustanowiła nowy rekord województwa podlaskiego i stanęła na najwyższym stopniu podium. Ta sama zawodniczka świetnie wypadła także w konkurencji KPN 60 leżąc. Wynikiem 588 pkt. ponownie pobiła rekord województwa, ale tym razem dało jej to drugie miejsce.

- Agata to wschodząca gwiazdka naszego klubu, dzięki świetnym wynikom została dostrzeżona i otrzymała powołanie do kadry Polski juniorów - dodaje prezes Włodzimierz Aleksiejuk. - Dla podopiecznej trenera Macieja Rusiłowicza to ogromny sukces, a zarazem przepustka do międzynarodowej kariery.

Dwukrotnie na podium stawała również Justyna Sienkiewicz. Podopieczna trenera Arkadiusza Timofiejuka zdecydowanie wygrała pistoletową konkurencję PPN 40, natomiast w rywalizacji pistoletu sportowego 30+30 była druga. Nie zawiodła też Żaneta Iwaszuk, która z powodu problemów technicznych musiała strzelać z obcego karabinka. Pomimo to udało jej się poprawić swój rekord życiowy w konkurencji KPN 60 leżąc o pięć punktów (577), co dało jej trzecie miejsce. Drugi brązowy medal wywalczyła w konkurencji KPN 40. Dzięki tym wynikom zawodniczki UKS Kaliber wygrały klasyfikację drużynową.

Dzielnie walczyli też chłopcy. Uzyskali drużynowo piąty wynik . Na pochwalę zasłużył osobiście Adam Kuczyński, który jako młodzik w gronie starszych rywali wywalczył drugie miejsce w KPN 40. On niedługo też powinien trafić do kadry narodowej juniorów.