sportowy24
  Regionalny Puchar Polski: Jak zwykle Sokół kontra Wasilków...

  Regionalny Puchar Polski: Jak zwykle Sokół kontra Wasilków (zdjęcia, wideo)

  Jakub Laskowski

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Mówi się, że w sporcie nic nie jest pewne. Reguła ta nie obowiązuje w rozgrywkach regionalnego Pucharu Polski zespołów KS Wasilków i Sokoła 1946 Sokółka, których los skojarzył ich już po raz trzeci w czterech ostatnich edycjach.
  Mecze Sokoła (żółte koszulki) i Wasilkowa zawsze dostarczają sporych emocji
  1/12
  przejdź do galerii

  Mecze Sokoła (żółte koszulki) i Wasilkowa zawsze dostarczają sporych emocji ©Jakub Laskowski

  Można powiedzieć, że fortuna nas przyciąga – uśmiecha się szkoleniowiec wasilkowian Tomasz Kulhawik. – To akurat mój premierowy mecz z Sokółką, ale tak częste spotkania obu ekip w tych rozgrywkach mogą wynikać nie tylko z przypadku losowego, ale również z położenia geograficznego. Łatwiej jest przyjechać do Sokółki zespołowi z Wasilkowa i odwrotnie, niż wybierać się na drugi koniec województwa – dodaje.

  Zobacz galerię

  Starcia obu ekip, określanych mianem derbów, zawsze miały interesujący przebieg i budziły sporo emocji.
  W każdym też przypadku o końcowym rozstrzygnięciu decydowała jedna bramka. W sezonie 2015/2016 górą byli sokólczanie, zwyciężając 2:1. Wasilkowianie za to niepowodzenie zrehabilitowali się rok później, eliminując rywali zza miedzy w 1/16 finału, po golu Bartosza Dudziń-skiego w ostatniej minucie meczu (2:1).

  – Dotychczasowe nasze potyczki obfitowały w gole i wiele sytuacji. Kibice wspominają, że w historii spotkań obu zespołów nigdy nie wiało nudą – ocenia drugi trener Sokoła Krzysztof Stelmaszek.

  Im są bliżej celu, tym częściej myślą o zdobyciu nagrody

  W bieżącej edycji dodatkowego smaczku pucharowej rywalizacji nadał fakt, że piłkarze z Sokółki i Wasilkowa w dniu rozegrania meczu byli liderami swoich lig. Gracze Kulhawika kroczyli od wygranej do wygranej na czwartym szczeblu roz-grywkowym, natomiast Sokół w cuglach zdobywał następne boiska w klasie okręgowej.

  – Jeśli się chce zdobyć regionalny Puchar Polski musisz się mierzyć z najlepszymi w województwie. Ale rzeczywiście, losowanie pod względem sportowym nie do końca nam sprzyjało – przyznaje Stelmaszek.

  – Na pewno nie przyjechaliśmy tam z myślą o łatwej przeprawie. Sokół ma trenerów, którzy potrafią świetnie zmo-tywować zespół. Z drugiej jednak strony wiedzieliśmy, że jesteśmy faworytem, dlatego nie powinniśmy się nikogo obawiać – przypomina Kulhawik.

  Ostatecznie górę wzięło doświadczenie i wasilkowianie są w gronie ćwierćfinalistów, którzy wiosną stoczą decydujące boje w rywalizacji o to trofeum. Nie tylko tytuł i puchar, ale również związane z tym gratyfikacje pieniężne są dla klubów bardzo ważne.

  - W roli trenera po raz pierwszy mam okazję rozgrywać podlaską edycję regionalnego Pucharu Polski. Na razie się poznajemy. Ja, jako trener – z rozgrywkami, zawodnikami, a Puchar Polski uczy mnie właściwego nastawienia – tłumaczy szkoleniowiec wasilkowian. – Na tym poziomie jeszcze nie myślimy o triumfie. Przed nami cała wiosna do rozegrania, ale nie da się ukryć, że im bliżej będziemy celu, tym częściej z tyłu głowy będą pojawiać się myśli o zdobyciu głównej nagrody – dorzuca.

  Liczą na ciekawą przygodę

  Wasilkowianie nie uciekną jednak od głosów, stawiający ich w roli jednego z głównych faworytów do wygrania bieżącej edycji.
  – To na pewno wiąże się z ciekawą przygodą i występie na szczeblu centralnym w następnym sezonie. Jest szansa na zmierzenie się z atrakcyjnym rywalem. Warto wspomnieć los Tura Bielsk Podlaski, ubiegłorocznego triumfatora, który niedawno rywalizował z pierwszoligowym Bruk–Bet Termaliką Nieciecza – zaznacza Kulhawik.

  17 kwietnia jego zespół postara się postawić kolejny krok w stronę cennego trofeum. W 1/4 finału KS Wasilków zmierzy się na wyjeździe z Puszczą Hajnówka.

  REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Porannego za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Porannego za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

  Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie