MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ranking najlepszych dzielnic w Białymstoku dla dzieci i rodziców. Antoniuk wygrywa

opr. (d)
W której dzielnicy Białegostoku warunki do wychowywania dzieci są najlepsze? Gdzie jest wystarczająca liczba żłobków, przedszkoli i szkół? W której części miasta jest najwięcej ciekawych miejsc, w których można atrakcyjnie spędzić czas z najmłodszymi? Firma Otodom zrobiła ranking - Antoniuk kolejny raz jest najlepszy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka firma Otodom przedstawiła wyniki Rankingu Dzielnic Otodom w kategorii infrastruktura dla dzieci.

- Nawet jeśli na razie nie mamy potomstwa, zakup mieszkania czy domu to inwestycja na długie lata, więc warto od razu sprawdzić czy w wymarzonej lokalizacji będziemy mieli jak spędzać czas z dzieckiem oraz jakie warunki edukacyjne miasto oferuje w konkretnej dzielnicy - tłumaczą eksperci z firmy Otodom. - By to sprawdzić, zapytaliśmy ponad 120 tys. Polaków jak oceniają: po pierwsze ilość miejsc do spędzania czasu wolnego z dzieckiem (place zabaw, parki, miejsca kulturalne), a po drugie dostęp do okolicznych szkół i przedszkoli. W badaniu wzięli udział mieszkańcy 12 największych miast w Polsce, w tym ponad 1500 osób
z Białegostoku. Sprawdźmy zatem, która dzielnica jest najlepiej oceniana w kategorii infrastruktury dla dzieci.

Zobacz też: Oferty nowych mieszkań i domów w Białymstoku i okolicach. Mnóstwo atrakcyjnych propozycji (ZDJĘCIA)

Tak więc, w której dzielnicy Białegostoku warunki do wychowywania dzieci są najlepsze? Gdzie jest wystarczająca liczba żłobków, przedszkoli i szkół? W której części miasta jest najwięcej ciekawych miejsc, w których można atrakcyjnie spędzić czas z najmłodszymi? Na potrzeby Rankingu Dzielnic Otodom sprawdzono to, przepytując ponad 1500 mieszkańców Białegostoku. Oto, wyniki badań.

Edukacja jest na wysokim poziomie, ale…

Białystok otrzymał od mieszkańców bardzo wysoką notę za infrastrukturę dla dzieci. Aż pięć dzielnic zostało ocenionych na więcej niż cztery punkty na pięć możliwych. O tak dobrej opinii wśród respondentów zadecydowała przede wszystkim oferta edukacyjna. W zgodnej opinii ankietowanych w Białymstoku zarówno szkół, jak i przedszkoli oraz żłobków jest pod dostatkiem.

Białostoczanie z chęcią przywitaliby w swoim mieście za to więcej miejsc i instytucji, w których można ciekawie spędzić czas z dzieckiem. Takich obiektów zdaniem respondentów w stolicy Podlasia nieco brakuje.

Na tle innych miast Białystok i tak wypada bardzo dobrze. Wśród 12 miejscowości, dla których powstał Ranking Dzielnic Otodom 2020, Białystok zajął 3. miejsce, ze średnim wynikiem 3,87. Bardziej zadowoleni z infrastruktury dla dzieci są jedynie mieszkańcy Katowic (3,96) i Poznania (3,89). Najgorzej w takim zestawieniu wypadła Bydgoszcz, gdzie poziom zadowolenia sięga tylko 3,65 punktu na pięć możliwych.

Antoniuk znowu bezkonkurencyjny

W pierwszej edycji Rankingu Dzielnic Białegostoku w 2017 roku miejsca na podium wywalczyły Antoniuk, Piasta I oraz Leśna Dolina. Po dwóch latach w czołówce ostała się zaledwie jedna z tych lokalizacji. I tak po raz kolejny mieszkańcy uznali, że dzielnicą wręcz stworzoną do wychowywania dzieci jest Antoniuk, który został oceniony na 4,30 punktu na 5 możliwych do zdobycia.

Na drugim miejscu uplasował się Słoneczny Stok, trzecie zaś było Osiedle Mickiewicza. Każda z tych dzielnic jest chętnie wybierana przez ludzi młodych. W przypadku Antoniuka podyktowane jest to bliskością centrum, ale także dużą liczbą przedszkoli i żłobków. Kolejną zaletą tej dzielnicy jest Park Antoniuk, który sprzyja rodzinnemu spędzaniu czasu na powietrzu. Słoneczny Stok jest z kolei dzielnicą, w której niemal przy każdym bloku znajdziemy plac zabaw. Na osiedlu tym mieści się też rodzinny basen z atrakcjami dla dzieci, zjeżdżalniami czy nauką pływania. Z kolei Osiedle Mickiewicza położone jest bezpośrednio przy Parku Zwierzynieckim z miejskim ZOO oraz Parku Planty z jednym z najpopularniejszych miejskich placów zabaw - mówi Piotr Kurzawa, Express House
Nieruchomości.

Dojlidy Górne odstają od średniej

Oferta edukacyjna i rozrywkowa dla dzieci w jednej z białostockich dzielnic zdaniem respondentów wyraźnie odstaje od średniej. Chodzi o Dojlidy Górne, które mieszkańcy ocenili na zaledwie 2,86 punktu. O tak niskiej nocie zaważy przede wszystkim brak w tej części miasta atrakcyjnych miejsc, w których można wartościowo spędzić czas z najmłodszymi.

W zgodnej opinii mieszkańców Białegostoku oferta edukacyjna w tym mieście stoi na bardzo wysokim poziomie. Nieco gorzej jest z atrakcjami dla najmłodszych. Ankietowani chętnie przywitaliby nowe miejsca, w których mogliby pobawić się i spędzić ciekawie czas z dziećmi. Najwięcej do zrobienia w tej kwestii jest na Dojlidach Górnych. Najbliżej ideału z kolei jest Antoniuk, który drugi raz z rzędu wygrał w tej kategorii Rankingu Dzielnic Otodom.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny