MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni nie mieli wątpliwości i uchwałę przyjęli jednogłośnie

Andrzej Matys
Andrzej Matys
UM w Michałowie
Od 1 stycznia przyszłego roku w Urzędzie Miasta Michałowo i jednostkach podległych gminie funkcjonować będzie jedna księgowość. Ma to poprawić zarówno organizację pracy, jak i funkcjonowanie jednostek.

Wspólna księgowość dotyczyć będzie (poza samym magistratem): Szkoły Podstawowej w Michałowie, Gminnego Przedszkola w Michałowie, Zespołu Szkół w Michałowie i Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Michałowie.
Taką uchwałę (jednogłośnie) przyjęli radni w czasie ostatniej, październikowej sesji Rady Miejskiej w Michałowie.

- Przeprowadzona analiza wykazała, że w jednostkach organizacyjnych gminy Michałowo zatrudnienie pracowników finansowo-księgowych ma charakter jednostkowy lub w wymiarze części etatu – podkreśla burmistrz Marek Nazarko. - Takie rozwiązanie często było powodem kłopotów organizacyjnych spowodowanych choćby brakiem zastępstwa. Wspólna księgowość poprawi i warunki pracy, i jakość obsługi, bo wszędzie wprowadzone zostaną jednolite procedury i standardy działalności.

Wprowadzenie wspólnej księgowości jest możliwe dzięki znowelizowanej ustawie o samorządzie gminnym. Ustawodawca dał w niej gminom możliwość organizowania i prowadzenia wspólnej obsługi, w szczególności administracyjnej, finansowej i organizacyjnej jednostkom gminy zaliczanym do sektora finansów publicznych, gminnym instytucjom kultury oraz innym zaliczanym do sektora finansów publicznych gminnym osobom prawnym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny