Puchar Polski. Mecz Olimpia Zambrów - Arka Gdynia 0:1

Piłkarze Olimpii (na czerwono) postawili się faworytowi z Gdyni i tanio skóry nie sprzedali Wojciech Wojtkielewicz
Olimpia Zambrów odpadła z Pucharu Polski. Podlaski drugoligowiec pechowo przegrał w 1/16 finału z ekstraklasową Arką Gdynia 0:1.

O wygranej gdynian zadecydował rzut karny w doliczonym czasie gry, wykorzystany przez Marcusa Viniciusa. Sędzia wskazał na wapno po zagraniu ręką we własnej szesnastce obrońcy gospodarzy - Marcina Byszewskiego.

- Arbiter tłumaczył, że karny był ewidentny. Osobiście nie chciałbym się wypowiadać, bo nie widziałem dokładnie tej sytuacji - mówi Sławomir Majak, dyrektor sportowy w Olimpii.

Zambrowianie nie mają się czego wstydzić, bowiem długimi momentami prowadzili z faworyzowanym przeciwnikiem wyrównaną potyczkę. Pod koniec pierwszej połowy mieli nawet przewagę i kilka razy poważnie zagrozili bramce rywali.

Po zmianie stron najlepszą okazję dla miejscowych miał w 63. minucie Sebastian Szerszeń, jednak jego uderzenie było minimalnie niecelne. Arkowcy także nie próżnowali i bramkarz gospodarzy, Piotr Czapliński miał co robić. Kiedy wszyscy w Zambrowie czekali już na dogrywkę, przydarzył się nieszczęsny rzut karny.

Olimpia Zambrów - Ark aGdynia 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Vinicus (90-karny).

Olimpia: Czapliński - Byszewski, Kuczałek, Gogol, Włodarczyk, Cesarek, Osoliński, Michałowski, Brzeski (46. Szerszeń), Biel, Grzybowski (89. Buzun).