MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Próbny egzamin ósmoklasisty 2024. Ostatnia szansa na powtórki przed majowym egzaminem. Jak zgłosić chęć udziału?

Magdalena Ignaciuk
Magdalena Ignaciuk
Kiedy odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty 2024? Jak się do niego zgłosić? To ostatni moment na powtórki.
Kiedy odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty 2024? Jak się do niego zgłosić? To ostatni moment na powtórki. pixabay.com
Egzaminy ósmoklasisty 2024 odbędzie się w maju. W tym roku czasu na przygotowania jest mniej, ponieważ egzamin odbywa się wcześniej niż w ubiegłych latach. To ostatni moment na powtórki. W ramach inicjatywy społeczno-edukacyjnej portal ZDAY organizuje pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jest to bezpłatne wydarzenie, które pozwoli każdemu uczniowi przekonać się, co już umie, a co powinien jeszcze powtórzyć przed prawdziwym egzaminem. Kiedy odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty i jak wziąć w nim udział? Oto szczegóły

Spis treści

Próbny egzamin ósmoklasisty

W maju uczniowie kończący podstawówkę przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Ich rezultaty będą miały istotny wpływ na rekrutację do szkół średnich.

Nikogo nie dziwi zatem, że w licznych domach trwają intensywne przygotowania. Uczniowie wykorzystują ten ostatni miesiąc na powtórkę materiału z polskiego, matematyki i angielskiego. Czy są już dostatecznie przygotowani? A może powinni jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Jaki wynik jest obecnie w ich zasięgu? Odpowiedzi na te pytania może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.

Egzamin w wersji on-line. Kiedy się odbędzie?

Dlaczego wybrano taką formę?

- Ważne było dla nas, żeby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Forma online stwarza możliwość rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy telefon z dostępem do internetu, choć my zdecydowanie rekomendujemy rozwiązywanie egzaminu na komputerze, ze względu na większą wygodę - mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca akcji i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online organizowany jest w terminie 16-18 kwietnia 2024 r. Każdego dnia będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na prawdziwym egzaminie.

- Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim słuchanka. Wszystko formą i treścią zbliżone do prawdziwych egzaminów - dodają organizatorzy.

Jak można się zgłosić?

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie online, wystarczy zapisać się na stronie zday.pl. Tam również opublikowane są dodatkowe informacje. Arkusze będą dostępne przez cały dzień, tak aby umożliwić każdemu uczniowi wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY daje okazję do sprawdzenia wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu - między innymi pod względem limitu czasu. Warto wykorzystać tę okazję, zwłaszcza że wzięcie udziału nic nie kosztuje. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno przełoży się na lepszy rezultat w połowie maja.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj StrefaEdukacji.pl!

od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Próbny egzamin ósmoklasisty 2024. Ostatnia szansa na powtórki przed majowym egzaminem. Jak zgłosić chęć udziału? - Strefa Edukacji

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny