MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Próbny egzamin gimnazjalny 2013. Arkusze, odpowiedzi - język polski, historia, wos

Julia Szypulska [email protected] tel. 85 748 74 25
Egzamin gimnazjalny 2013. Arkusze, odpowiedzi. Jessica Pisanko (na zdjęciu od lewej), Jarosław Stankiewicz i Magda Murawska z PG nr 19 nie zakuwali do próbnego egzaminu. Mają jednak nadzieję, że pójdzie im dobrze.
Egzamin gimnazjalny 2013. Arkusze, odpowiedzi. Jessica Pisanko (na zdjęciu od lewej), Jarosław Stankiewicz i Magda Murawska z PG nr 19 nie zakuwali do próbnego egzaminu. Mają jednak nadzieję, że pójdzie im dobrze. Anatol Chomicz
Egzamin gimnazjalny 2013. Arkusze, odpowiedzi. Uczniowie sprawdzą, co umieją. - Jeśli będzie porażka, to przynajmniej zmobilizujemy się do pracy - mówi Jessica Pisanko z Publicznego Gimnazjum nr 19 Sportowego w Białymstoku.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013 organizuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. Nie jest on obowiązkowy, ale zainteresowanie szkół jest ogromne.

W sumie młodzi przystąpią do pięciu egzaminów. Taka formuła obowiązuje od ubiegłego roku.

- To nie jest dobre rozwiązanie - uważa Jarosław Stankiewicz, uczeń PG nr 19 przy ul. Kamiennej. - Przede wszystkim jest bardzo stresujące. Po takiej serii egzaminów będziemy też bardziej zmęczeni.

Na razie jednak stresu nie ma.

- To tylko próba. Najlepiej podejść do niej z marszu. Wtedy można się przekonać, co tak naprawdę się umie - mówi Magda Murawska, inna uczennica tego gimnazjum.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013. Arkusze, odpowiedzi - język polski, historia, wos. OKE Łomża

Dziewczyna lubi przedmioty ścisłe, zwłaszcza matematykę. Egzaminu z tego przedmiotu obawia się najmniej. Z kolei jej koleżanka Jessica Pisanko woli przedmioty humanistyczne.

- Myślę, że jestem nieźle przygotowana do egzaminu z języka polskiego - mówi. - Wiedzę o społeczeństwie opanowałam średnio. Najbardziej boję się historii. Nie jest to mój ulubiony przedmiot. Jeśli pojawią się jakieś pytania dotyczące starożytności, to coś napiszę. Gorzej, gdy więcej będzie historii współczesnej.

Z kolei Jarosław Stankiewicz obawia się przedmiotów przyrodniczych.

- Biologia nie leży w kręgu moich zainteresowań - przyznaje.

Odpowiedzi i test z pytaniami znajdziecie na naszym portalu: Polski, historia, WOS. Odpowiedzi, test i pytania

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny