Prezydent Białegostoku chce cofnąć obniżkę podatku...

  Prezydent Białegostoku chce cofnąć obniżkę podatku wprowadzoną przez PiS

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Mikulicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Prezydent Białegostoku chce cofnąć obniżkę podatku wprowadzoną przez PiS
  1/7
  przejdź do galerii
  Od 1 stycznia białostoczanie mieli płacić niższy podatek od garaży. Władze miasta wyliczyły, że budżet zostałby przez to uszczuplony o 2,5 mln zł. I obniżkę chcą cofnąć.
  Te 2,5 mln powinno zostać w kieszeniach białostoczan. Na pewno lepiej byśmy je wykorzystali niż władze miasta, które są rozrzutne. Organizują kosztowne imprezy takie jak np. sylwester miejski czy dokładają do stadionu miejskiego, który w ogóle nie powinien powstać - denerwuje się Bartosz Michalski.
  Zobacz galerię
  W maju cieszył się, że na wniosek PiS rada miasta obniżyła podatek od nieruchomości. Chodziło o właścicieli garaży czy budynków gospodarczych. Stawka wynosząca 7,4 za mkw została obniżona do 5 zł. Obniżka miała wejść w życie od 1 stycznia.

  Wszystko wskazuje na to, że nic z tego. Na czwartkowej sesji prezydent przedstawi projekt uchwały, który ma cofnąć PiS-owską obniżkę. W uzasadnieniu projektu jest mowa o tym, że wejście w życie stawki 5-złotowej „spowoduje znaczne zmniejszenie wpływów z tytułu podatku od nieruchomości” - nawet o 2,5 mln zł rocznie.

  - Należy zauważyć, iż miasta (...) o liczbie mieszkańców przekraczających 200 tys., utrzymują stawkę (...) na poziomie powyżej 7 zł za 1 mkw - czytamy w uzasadnieniu.

  Kliknij w następną stronę, aby czytać dalej
  1 3 »

  Komentarze (73)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (73) forum.poranny.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY