MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomosty Przyszłości 2023. Wiemy, kogo nagrodzono za najlepszą współpracę nauki z biznesem

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Zakończyła się druga edycja "Pomostów Przyszłości". We wtorek (12.12) w Operze i Filharmonii Podlaskiej poznaliśmy najlepsze instytucje naukowe, firmy i osoby, które najlepiej łączą naukę z biznesem.

Pomosty Przyszłości” to pierwsze wydarzenie w województwie podlaskim skupiające się na dobrych wzorcach współpracy na linii biznes-nauka i odwrotnie. Celem konkursu jest promowanie postaw podlaskich przedsiębiorców współpracujących z uczelniami oraz promowanie zainteresowania podlaskich uczelni i zatrudnionych w nich naukowców współpracą z przedsiębiorstwami.

We wtorek (12 grudnia) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród.

Laureaci Pomostów Przyszłości

  • Nagrodę w kategorii kategorii „Pomost do biznesu dla instytucji naukowej” zdobyła Klinika Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
  • Nagrodę w kategorii „Pomost do biznesu dla osoby” zdobył dr hab. inż. Marek Jałbrzykowski, prof. Politechniki Białostockiej.
  • Nagrodę w kategorii „Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego” kapituła doceniła przedsiębiorstwo TOOLCO Kazimierz Mitroszewski.
  • Nagrodę w kategorii: „Pomost do nauki dla osoby” zdobył Leszek Szulc, Dyrektor ds.Technicznych i Produkcji w SaMASZ Sp. z o.o.

Rywalizacja w konkursie była na tyle wyrównana, że kapituła oprócz nagród głównych postanowiła przyznać trzy wyróżnienia:

  • Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego: EKTO Sp. z o.o.
  • Pomost do biznesu dla instytucji naukowej: Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej
  • Pomost do biznesu dla osoby: dr inż. Katarzyna Kalinowska-Wichrowska, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy Wydziału Budownictwa Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej

Ponadto, Marszałek Województwa Podlaskiego z uwagi na ważność tematyki środowiskowej i potrzebę wspierania relacji nauka – praktyka przyznał swoją Nagrodę Specjalną „OPUS VIRIDIS – „dzieło zielone” projektowi Biebrzańskiego Parku Narodowemu. pt. "Renaturyzacja sieci hydrograficznej w Basenie Środkowym doliny Biebrzy".

Podczas gali „Pomostów Przyszłości” wykład pt. „Rewolucja technologiczna, czy kulturowa? Główni gracze: polityka, biznes, nauka” wygłosił gość specjalny - Marek Kłoczko, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Następnie odbył się panel ekspercki zatytułowany: „Bezpieczeństwo energetyczne jako rezultat współpracy nauki i biznesu”.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny