MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Oni zostali nagrodzeni za najlepszą współpracę nauki z biznesem

Andrzej Matys
Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej wygrał kategorię Pomost do biznesu dla instytucji
Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej wygrał kategorię Pomost do biznesu dla instytucji Urszula Łobaczewska
"Pomosty Przyszłości" to pierwsze wydarzenie w Podlaskiem, które promuje dobre e wzorce współpracy między nauką a biznesem. W poniedziałek (12.12) wieczorem w Operze i Filharmonii Podlaskiej poznaliśmy najlepsze instytucje naukowe i osoby, które te działania realizują najlepiej.

Konkurs „Pomosty Przyszłości zorganizowała Fundacja Technotalenty przy wsparciu Województwa Podlaskiego.

Celem wydarzenia było podniesienie świadomości środowisk naukowych i biznesowych dotyczącej korzyściach jakie daje współpraca oraz pokazanie najlepszych praktyk i przykładów projektów, z których korzysta i gospodarka i nauka. Do Pomostów Przyszłości mogły się zgłaszać firmy, instytucje naukowe oraz wszystkie osoby zainteresowane współpracą na linii nauka - biznes i odwrotnie.

Czytaj również:

Kapituła konkursu przyznała następujące nagrody (statuetki) i wyróżnienia:

  • Pomost do biznesu dla instytucji: Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej, który współpracuje z firmami z branży automatyki, elektroniki i elektrotechniki.
  • Pomost do biznesu dla osoby: zespół Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku: prof. Barbara Mroczko, dr Monika Gudowska-Sawczuk, prof. Alina Kułakowska, dr hab. Jan Kochanowicz – projekt „Przydatność diagnostyczna oznaczeń wolnych łańcuchów lekkich u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i innymi chorobami neurologicznymi".
  • Pomost do nauki dla podmiotu: Imagene.me SA, białostocka firma, która zajmuje się m.in. medycyną spersonalizowaną i wielkoskalową analizą danych biomedycznych.
  • Pomost do nauki dla osoby (dwa wyróżnienia): Przemysław Szleter, współzałożyciel i CEO w DAC.digital, która specjalizuje się w inżynierii oprogramowania oraz Grzegorz Chocian, prezes i wspólnik spółki EKOTON, która działa w m.in. w ochronie środowiska i gospodarce odpadami.

Gala Pomostów Przyszłości była także okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów i zaczerpnięcia informacji o tym, dlaczego warto współpracować. Wykład pt. "Badaj, rozwijaj biznes, inwestuj - Nowe Fundusze Europejskie” wygłosił prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Budrowski. Odbył się również panel ekspercki "Nauka vs. Biznes – to sojusz na lata czy konflikt bez szans na rozejm?".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny