Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pomosty Przyszłości. Podlascy naukowcy i przedsiębiorcy pokażą, jak łączą swoje siły

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wojciech Wojtkielewicz
Ruszyły zgłoszenia do Pomostów Przyszłości. Już w grudniu poznamy najlepsze projekty opierające się na współpracy przedsiębiorców i naukowców, realizowane w województwie podlaskim

Firmy, instytucje naukowe oraz wszystkie osoby zainteresowane współpracą nauki z biznesem, mogą zgłaszać się do Pomostów Przyszłości. To wydarzenie promujące dobre wzorce odnośnie współpracy na linii biznes-nauka i odwrotnie.

- Chcemy nie tylko otworzyć oczy tym, którzy mają je zamknięte na taką współpracę, ale też pokazać, że niesie ona za sobą konkretne korzyści. Niesie przewagi konkurencyjne dla biznesu, ale też namacalne pozytywne skutki dla środowiska akademickiego - mówi Tomasz Stypułkowski, prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej oraz wiceprezes Fundacji Technotalenty.

Jak przyznają przedstawiciele fundacji, w dzisiejszych czasach bez takiego wspólnego działania, trudno się obejść.

- Obecnie współpraca miedzy przemysłem a nauką to nie tylko kwestia rozwoju, ale pokusiłbym się stwierdzenie, że jest to nawet kwestia przetrwania. W dobie ogromnych wzrostów cen energii, trudności z dostaniem niektórych komponentów, te wyzwania które stoją przed przedsiębiorcami, są ogromne. I bez współpracy z nauką nie da się tych problemów rozwiązać - stwierdza Marek Siergiej, przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty.

Aby zgłosić się do Pomostów Przyszłości wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej. Należy opisać swoją współpracę z nauką lub biznesem.

Kapituła oceni zgłoszenia w czterech kategoriach: Pomost do biznesu (dla instytucji naukowej i osoby indywidualnej) oraz Pomost do nauki (dla podmiotu reprezentującej biznes i osoby indywidualnej).

Opisywany projekt może być zrealizowany lub być w trakcie realizacji. Najważniejsze, by uwzględniał zaangażowanie środowiska naukowego i biznesowego z dowolnej dziedziny lub branży o charakterze innowacyjnym.

Organizatorem jest Fundacja Technotalenty, która od 2014 roku skupia właścicieli i menedżerów czołowych firm województwa podlaskiego

- Najważniejsze jest dla nas, by pobudzać, motywować i umożliwiać pokazanie się. Stworzenie takiej możliwości jest rzeczą unikatową. Jest niewiele przedsięwzięć, które pokazywałyby to, co może być elementem konkurencyjności naszego województwa – przyznaje Adam Walicki, prezes Fundacji Techotalenty.

Współorganizatorem przedsięwzięcia zostało Województwo Podlaskie.

- Cieszę się, że w końcu będziemy mogli wskazać najlepsze projekty, jakie realizowane są w naszym regionie. To będzie z jednej strony uhonorowanie dobrych praktyk, realizowanych województwie podlaskim, ale i pewna nauka płynąca dla innych podmiotów - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Zgłoszenia można przesyłać do 31 października 2022 roku. Gala, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe statuetki, odbędzie się 12 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Zobacz też:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny