MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polska Futbol Liga. Dogrywka Lowlandersów i zwycięstwo z Królami z Krakowa

opr. [email protected]
Lowlanders Białystok zajmują w tabeli PFL 1 trzecie miejsce
Lowlanders Białystok zajmują w tabeli PFL 1 trzecie miejsce Wojciech Wojtkielewicz
Lowlanders Białystok pokonali w emocjonującym meczu lidera rozgrywek Polskiej Futbol Ligi 1 Kraków Kings po dogrywce 27:20. Po dwóch kwartach był remis 0:0, po czterech 20:20, a dogrywkę białostoczanie wygrali 7:0.

Pierwsze punkty w meczu zostały zdobyte dopiero w trzeciej kwarcie. Colby Campbell po fumble recovery zdołał przełamać punktową niemoc. Królowie odpowiedzieli błyskawicznie, gdy Victor Tademy popisał się niesamowitym returnem. Amerykanin pokonał niemalże całe boisko i zdobył przyłożenie.

Kolejne punkty zdobyli zawodnicy Lowlanders Białystok. Jakub Danilczuk wyprowadził drużynę na prowadzenie 20:6. Goście nie kapitulowali doprowadzając do wyrównania 20:20 i o wyniku musiała zdecydował pierwsza w ty6m sezonie dogrywka.

W dogrywce po przyłożeniu Camerona Yowella wygrała drużyna Lowlandersów.

Lowlanders postawili ciężkie warunki, ich defensywa wyszła świetnie przygotowana taktycznie do meczu. Nasza ofensywa niestety zagrała bardzo słabą pierwszą połowę, ale dzięki defensywie pozostaliśmy w grze, wróciliśmy ofensywnie do meczu i dostarczyliśmy bardzo emocjonującego widowiska. Niestety dostaliśmy kubeł zimnej wody i mecz po dogrywce zakończył się na naszą niekorzyść – powiedział dla serwisu polskafutbolliga.pl Paweł Szmit z Kraków Kings.

Lowlanders Białystok — Kraków Kings 27:20 (0:0, 0:0, 20:14, 0:6, OT: 7:0)
III kwarta
7:0 – przyłożenie po przechwycie Colby Campbella (udane podwyższenie za 1 punkt Sebastiana Jagielskiego)
7:6 – przyłożenie po 95-jardowym returnie Victora Tademy (nieudane podwyższenie)
14:6 – przyłożenie po 1-jardowej akcji biegowej Camerona Yowella (udane podwyższenie za 1 punkt Sebastiana Jagielskiego)
20:6 – przyłożenie po przechwycie Jakuba Danilczuka (nieudane podwyższenie)
20:14 – przyłożenie po 35-jardowej akcji podaniowej Johna Billa do Stanisława Becińskiego (udane podwyższenie za 2 punkty #0 Johna Billa)
IV kwarta
20:20 – przyłożenie po 63-jardowej akcji podaniowej Mateusza Wiechecia do Pawła Szmita (nieudane podwyższenie)