Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka i Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku podpisały porozumienie o współpracy

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Iryna Mikhno / Politechnika Białostocka
Politechnika Białostocka i Powiatowy Urząd Pracy zawarły porozumienie. Otworzy ono drogę do nowej oferty szkoleń i studiów podyplomowych.

We wtorek (12 września) Politechnika Białostocka i Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku podpisały porozumienie o współpracy. Dokument sygnowali Starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski oraz dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, rektor Politechniki Białostockiej.

– Nadajemy dziś ramy formalne współpracy, która rozwija się pomyślnie już od wielu lat. Urząd Pracy to jednostka, z którą realizujemy różnego rodzaju działania. Są wśród nich staże i praktyki, kontakty z uczelnianym Biurem Karier i Współpracy z Absolwentami, a także wsparcie naszych naukowców w realizacji projektów badawczych. Natomiast podpisane dziś porozumienie można traktować jako symboliczne otwarcie nowych dróg współpracy, w tym, ciekawych działań zaproponowanych przez Instytut Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Wspólnie z Urzędem będziemy podejmować inicjatywy na rzecz rozwoju kompetencji kadry technicznej oraz wypełniania ważnej misji naszej uczelni, do której należy idea Lifelong learning – ustawiczne uczenie się i przystosowywanie do szybkich zmian w gospodarce – wyjaśniała cel podpisanego porozumienia prof. Marta Kosior-Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej.

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku i Politechnika Białostocka zadeklarowały współpracę w zakresie procesu kształcenia na studiach I i II stopnia oraz na studiach dualnych, wspólne działania w procesie realizacji studiów podyplomowych uwzględniających potrzeby rynku pracy oraz współorganizowanie praktyk i staży dla studentów Politechniki Białostockiej

Za koordynację tych działań ze strony Politechniki Białostockiej odpowiadają dr inż. Piotr Borkowski oraz prof. dr hab. inż. Jolanta Pauk – dyrektor Instytutu Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

– Rynek pracy nigdy nie był tak dynamiczny, jak w tej chwili! To następstwo postępu technologiczne oraz zmian demograficznych. Warto zauważyć, że na współczesnym rynku pracy spotykają się cztery pokolenia: Baby Boomers (BB) oraz generacje X, Y i Z. Każde z nich reprezentuje inne wymagania względem pracodawcy, różnią się także pakietem kompetencji i umiejętności, wyznawanym systemem wartości oraz podejściem do pracy. Do wszystkich tych czterech pokoleń chcemy dotrzeć z ofertą nowych szkoleń, programów studiów pierwszego i drugiego stopnia, a także stadiów podyplomowych – zapowiada prof. Joanna Pauk.

Jak dodaje, dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Powiatowym Urzędem Pracy PB będzie w stanie jeszcze lepiej identyfikować potrzeby pokoleniowe osób, obecnych lub dopiero wkraczających na rynek pracy.

– Liczę na to, że porozumienie z Politechniką Białostocką ułatwi nam kontakt ze studentami – w pierwszej kolejności z ostatniego roku studiów. Chodzi o to, żeby zaznajomić ich z rynkiem pracy. Wiemy, że znakomita część studentów już w trakcie studiów podejmuje praktyki, staże, a nawet pracę u pracodawców, ale wielu z nich dopiero po dyplomie wejdzie na rynek pracy i warto, aby już na stracie wiedzieli o nim jak najwięcej – mówił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Piotr Matusiak.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny