Pogrzeb Pawła Adamowicza 19.01 Do kiedy obowiązuje żałoba...

  Pogrzeb Pawła Adamowicza 19.01 Do kiedy obowiązuje żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska?

  Zdjęcie autora materiału
  Kacper Rogacin

  Aktualizacja:

  Polska

  W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska od piątku od godz. 17 do soboty do godz. 19 będzie obowiązywała w Polsce żałoba narodowa. Pogrzeb Pawła Adamowicza rozpocznie się 19 stycznia 2019 r. o godz. 12.

  POGRZEB PAWŁA ADAMOWICZA | TRANSMISJA NA ŻYWO Z UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH  KTO PRZYJECHAŁ NA POGRZEB PAWŁA ADAMOWICZA. NA UROCZYSTOŚCIACH NAJWAŻNIEJSI POLITYCY I SAMORZĄDOWCY [ZDJĘCIA]  POGRZEB PAWŁA ADAMOWICZA: GDAŃSK POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE. TŁUMY ŻEGNAJĄ ZAMORDOWANEGO PREZYDENTA [ZDJĘCIA] [RELACJA]  - Odszedł od nas w tragicznych okolicznościach. Trudno to zrozumieć. Został zamordowany przez kryminalistę, człowieka, który wyszedł niedawno z więzienia. Został zamordowany w chwili, która też miała wymiar szczególny, bo WOŚP jest bez wątpienia tym elementem, który wielu ludzi, zwłaszcza młodych, w Polsce łączy. I to, że właśnie w tym czasie, morderca tam wychodzi i zabija prezydenta, który raduje się razem z mieszkańcami Gdańska, że ta sprawa jest tak wspaniale prowadzona... To jest bardzo trudne do zrozumienia. Niewyobrażalne zło - mówił prezydent. Dodał, że od początku modlił się za Pawła Adamowicza.

  ZOBACZ TEŻ | ŻAŁOBA W WARSZAWIE PO ŚMIERCI PAWŁA ADAMOWICZA. ODWOŁANE IMPREZY, FLAGI OPUSZCZONE DO POŁOWY MASZTU... [ZDJĘCIA]  - Teraz modlę się za duszę pana prezydenta i za jego rodzinę, żeby zdołała przetrwać ten nieprawdopodobnie trudny czas - mówił Andrzej Duda.

  CZYTAJ TEŻ | ŻAŁOBA NARODOWA BYŁA W POLSCE OGŁASZANA 27 RAZY. PO JAKICH WYDARZENIACH?  - Dzisiaj jeszcze mieliśmy nadzieję, że zdarzy się cud i pan prezydent wróci do zdrowia. Kiedy prosiłem przedstawicieli stronnictw parlamentarnych o spotkanie, miałem nadzieję, że pójdziemy wspólnie w Gdańsku w marszu przeciwko nienawiści. Ale niestety odejście pana prezydenta spowodowało, że te plany muszą ulec zmianie. Dwa stronnictwa nie przysłały swoich przedstawicieli. Ale nie dyskutujmy o tej sytuacji. Doszliśmy do wniosku, że jakiekolwiek marsze organizowane przez władze nie są teraz na miejscu. Jeśli obywatele chcą maszerować sami, to powinni. Ale my postanowiliśmy, że nie będziemy organizować żadnego marszu, też ze względu na prośbę rodziny - powiedział.

  ZOBACZ TEŻ | POLSKA ZJEDNOCZONA W HOŁDZIE DLA ZAMORDOWANEGO PREZYDENTA PAWŁA ADAMOWICZA. ZOBACZ NIEZWYKŁE ZDJĘCIA  Będzie żałoba narodowa. Kiedy pogrzeb Pawła Adamowicza?


  - Rozmawialiśmy o kwestii zarządzenia przeze mnie żałoby narodowej. Powiedziałem, że mam wolę, aby pamięć tego polityka została w ten sposób uczczona. Pytałem, kiedy ten dzień powinien zostać wyznaczony. Ustaliliśmy, że dzień pogrzebu będzie ogłoszony dniem żałoby narodowej - oświadczył prezydent Andrzej Duda. Pogrzeb Pawła Adamowicza ma odbyć się w sobotę 19 stycznia o godz. 12.

  CZYTAJ WIĘCEJ | POGRZEB PAWŁA ADAMOWICZA ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 19 STYCZNIA. ZNAMY SZCZEGÓŁY UROCZYSTOŚCI. WAŻNY APEL ŻONY PREZYDENTA GDAŃSKA  Żałoba narodowa rozpocznie się jednak nie 19 stycznia, a już po południu dzień wcześniej. W środę Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Prezydent RP skierował do kontrasygnaty Premiera RP rozporządzenie ws. wprowadzenia w kraju żałoby narodowej. Ma ona obowiązywać od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00.


  TRAGICZNA ŚMIERĆ PAWŁA ADAMOWICZACZYTAJ WIĘCEJ

  POLECAMY:


  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Licytacje komornicze 2019: Zobacz oferty z Białegostoku i regionu

  Licytacje komornicze 2019: Zobacz oferty z Białegostoku i regionu

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Święto Ultry 2019 w Białymstoku. Czterech kibiców Jagiellonii Białystok zatrzymanych

  Święto Ultry 2019 w Białymstoku. Czterech kibiców Jagiellonii Białystok zatrzymanych

  Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych