Podlaskie sparingi: Zaskakujące remisy. (wideo)

Bramkarza Piasta Białystok Daniela Krystosiaka (na zdjęciu w efektownej paradzie) w tej sytuacji uratował słupek. Golkiper zespołu z  Elewatorskiej skapitulował dopiero pięć minut przed końcem meczu z młodą Jagiellonią.
Bramkarza Piasta Białystok Daniela Krystosiaka (na zdjęciu w efektownej paradzie) w tej sytuacji uratował słupek. Golkiper zespołu z Elewatorskiej skapitulował dopiero pięć minut przed końcem meczu z młodą Jagiellonią. Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Sporą niespodziankę sprawili piłkarze lidera III ligi - Sokoła Sokółka Okna i Drzwi SA. Podopieczni Mirosława Dymka zremisowali 1:1 z siódmym zespołem białoruskiej ekstraklasy, Niemnem Grodno.

Ekipa z Sokółki przebywać będzie za wschodnią granicą do soboty. W planach ma jeszcze kolejny sparing z jedną z drużyn z niższej ligi białoruskiej.

Mimo że zawodnicy Sokoła zagrali spotkanie niemal bezpośrednio po podróży, to zaprezentowali się korzystnie. Gospodarze uzyskali prowadzenie na początku meczu, a do wyrównania doprowadził w 33. minucie Emil Pracz.

Szwankowała skuteczność

Taki sam rezultat padł w rozegranych wczoraj derbach Białegostoku, pomiędzy czwartoligowym Piastem i występującą w Młodej Ekstraklasie Jagiellonią. Prowadzenie dla ekipy Jacka Bayera uzyskał Paweł Słoma, który zaskoczył Macieja Majewskiego strzałem z około 18 metrów. Wyrównał pięć minut przed końcem Przemysław Jastrzębski.

- Ciągle szwankuje skuteczność, bo stworzyliśmy sobie kilka świetnych okazji, które zmarnowaliśmy - mówi Dariusz Bayer, trener młodych żółto-czerwonych.

Z gry swoich zawodników zadowolony był natomiast opiekun Piasta. Jego podopieczni mieli w nogach rozegrany dzień wcześniej sparing z Hetmanem Białystok, zakończony wynikiem bezbramkowym, ale nie ustępowali za bardzo rywalom.

- Jak na tę porę przygotowań, było naprawdę nieźle - przyznaje Jacek Bayer.

Razili nieskutecznością

Nie było goli we wczorajszym meczu Wigier z FBK Kowno. Swój piąty sparing suwalczanie po raz pierwszy zakończyli remisem.

- W hali w Mariampolu bramki mogły zdobyć obie drużyny, ale to moja raziła większą nieskutecznością - relacjonuje Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - FBK Kowno było najsilniejszym z naszych dotychczasowych przeciwników. Poradziliśmy sobie z nim, ale pozostał niedosyt, bo ten wyrównany mecz powinniśmy jednak rozstrzygnąć na naszą korzyść - dodaje.

Wyśmienite okazje zmarnowali Maciej Makuszewski, Grażvydas Mikulenas, Kamil Lauryn i Jakub Kowalski.

Wyniki

Jagiellonia Białystok ME - Piast Białystok 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - P. Słoma (30), 1:1 - Jastrzębski (85).

Jagiellonia ME: Majewski - Hryszko, Radecki, Szóstko, Sulkowski, Murawski, Grodzki, Arłukowicz, Grudziński, Budnik, Świderski.

Grali także: Czapliński, Łosiewicz, Plaga, Zawadzki, Kądzior, Kurywczak, Zapolnik, Jastrzębski.

Niemen Grodno - Sokół Sokółka 1:1 (1:1). Bramka dla Sokoła: Pracz (33).

Sokół: Trudnos - Pracz, Charyło, W. Zalewski, Dańko (46. Stelmaszek), Baranowski, (70. Steckiewicz), Wojtkielewicz, Dzienisowicz, Toczydłowski (82. Czaplejewicz), Andrzejewski, Żuberek.

FBK Kowno - Wigry Suwałki 0:0.

Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkievicius, Makuszewski, Świerzbiński (79. Pianka), Paberzis (60. Sanni), Kowalski, Mikulenas, Lauryn.