Podlaskie. Rusza konkurs na dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorców

peż Fot. UMWP
Plum z Ignatek jest jedną z najbardziej innowacyjnych podlaskich firm i najlepiej wykorzystujących unijne dotacje z RPO WP.
Plum z Ignatek jest jedną z najbardziej innowacyjnych podlaskich firm i najlepiej wykorzystujących unijne dotacje z RPO WP.
Udostępnij:
12 milionów euro - tyle wynosi wsparcie przedsiębiorców w realizacji innowacyjnych inwestycji .

Konkurs, w ramach działania 1.4. RPOWP Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw, rozpocznie się 20 kwietnia i potrwa do 8 lipca. Wnioski w konkursie będą mogły składać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

W konkursie obowiązywać będą nowe kryteria wyboru projektów, które premiować będą najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia. W związku z tym wszystkie firmy będą mogły ubiegać się o taką samą maksymalną kwotę dofinansowania, czyli 6 mln zł.

Zobacz: Podlaskie. Inwestycje podlaskich firm z dotacji unijnych RPO WP.

Szansę na dofinansowanie będą miały jedynie nowe inwestycje. O powodzeniu w konkursie w większym niż dotychczas stopniu będzie decydowała innowacyjność przedsięwzięć przygotowanych przez przedsiębiorców. Zwiększono bowiem liczbę maksymalną liczbę punktów przyznawanych za innowacyjność projektu (z 32 do 40).

Na wyższą premię (w porównaniu w wcześniejszymi konkursami) będą mogli liczyć przedsiębiorcy, którzy stworzą najwięcej miejsc pracy w gminach słabo rozwiniętych. Celem wprowadzonych zmian jest pomoc przedsiębiorcom w realizacji inwestycji na najwyższym światowym poziomie oraz w tworzeniu wysokiej jakości miejsc pracy dla mieszkańców województwa podlaskiego.

Zmiany dotyczą także formalnych aspektów konkursu. Ich celem jest pomoc beneficjentom w realizacji projektów:

  • firmy, które nie prowadzą pełnej księgowości, będą mogły przygotować uproszczone tabele finansowe projektu (np. zostaną zwolnione z konieczności sporządzania przepływów finansowych);
  • nowe wytyczne dotyczące wyboru oferentów przez przedsiębiorców realizujących projekty w ramach RPO porządkują i precyzują zapisy umów o dofinansowanie. Jasno określone wymogi ułatwią beneficjentom wybór najlepszej oferty na dostawę konkretnych produktów lub usług, zgodnie z wymaganiami IZ RPO;
  • zniesiono możliwość finansowania z dotacji kosztów zarządzania projektami. Rozwiązanie takie nie przyniosło bowiem spodziewanych rezultatów w postaci lepszej jakości wniosków o płatność. Ponadto, pracownicy punktów informacyjnych w Białymstoku, Łomży i Suwałkach wspierają beneficjentów w procesie rozliczania projektów. Uwolnione w ten sposób środki pozwolą sfinansować większą liczbę inwestycji.

     

 

Szczegółowe informacje o nowych kryteriach oceny wniosków dostępne są na stronie http://www.rpowp.wrotapodlasia.pl/aktualnosci,3.html

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie