MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaskie. 353,5 mln złotych trafi w tym roku na drogi lokalne (zdjęcia, wideo)

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
- Mam nadzieję, że dzięki tym inwestycjom, stan dróg lokalnych ulegnie bardzo istotnej poprawie - mówi wojewoda Bohdan Paszkowski.
- Mam nadzieję, że dzięki tym inwestycjom, stan dróg lokalnych ulegnie bardzo istotnej poprawie - mówi wojewoda Bohdan Paszkowski. Wojciech Wojtkielewicz
Chodzi konkretnie o dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak powiedział w środę na briefingu prasowym wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski, premier zatwierdził pełną listę zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków FDS w 2019 r. przez PUW. Na liście znalazło się 90 zadań powiatowych i 302 gminnych (w tym 200 na liście podstawowej i 102 na rezerwowej). Podlaskie samorządy otrzymają dotacje w wysokości 332,5 mln zł.

- Na drogi lokalne w naszym województwie, ale i w całym kraju, jest przeznaczona bezprecedensowa kwota. Mam nadzieję, że dzięki tym inwestycjom, stan dróg lokalnych ulegnie bardzo istotnej poprawie - zaznacza wojewoda Bohdan Paszkowski.

Samorządowcy pytali wojewodę o szczegóły Funduszu Dróg Samorządowych [ZDJĘCIA]

Modernizowane będą trasy praktycznie w całym regionie. Na liście do "realizacji" znajduje się m.in rozbudowa drogi powiatowej na odcinku od białostockiej ul. 42 Pułku Piechoty do Sowlan, drogi Andryjanki – Wygonowo w pow. bielskim, a także przebudowa drogi powiatowej Suwałki (ul. Piaskowa) - Mała Huta - Stary Folwark oraz drogi Dąbrowa Białostocka – Stock-Różanystok. Jeśli chodzi o drogi gminne, dzięki staraniom samorządów przebudowane zostaną na przykład ulice Woziwodzka, Zielona i Plac Zielony w Łomży, ul. Konopnickiej w Ciechanowcu (wraz z budową sieci kanalizacji sanitarnej) oraz ulica Biała w Mielniku. Powstanie też ciąg uli. Łąkowej, Stefczyka, Kwiatowej i Kolejowej na os. Konopnickiej w Grajewie.

Pełna lista zatwierdzonych przez premiera zadań znajdzie się w Biuletynie Informacji Publicznej PUW w Białymstoku, w zakładce Realizowane Programy Fundusz Dróg Samorządowych

Dobra wiadomość jest taka, że część podlaskich samorządów otrzyma większy niż spodziewany zastrzyk gotówki. Premier zwiększył stopień dofinansowania 25 inwestycji z listy podstawowej, uruchamiając z rezerw dodatkowe 21 mln zł. To pozwoli na realizację inwestycji na około 400 km dróg lokalnych.

- Zasadnicza część z tych zadań będzie zasilana kwota 80 procent dofinansowania, zamiast 50-60 procent - podkreśla Bohdan Paszkowski.

Dzięki uruchomieniu rezerwy, podlaskie samorządy dostaną na inwestycje drogowe w sumie 353,5 mln zł.

Podlaskie. Są dodatkowe pieniądze na budowę dróg gminnych i powiatowych (zdjęcia, wideo)

Pula dofinansowania z FDS na przyszły 2010 rok wynosi 201 mln zł. 28 sierpnia PUW zakończył się nabór wniosków. Zainteresowanie było ogromne. W sumie wpłynęło 354 wniosków, których wartość opiewa na 766 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Podlaskie. 353,5 mln złotych trafi w tym roku na drogi lokalne (zdjęcia, wideo) - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny