MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaski LZS podsumował Rządowy Program Klub 2023. Opłatkowe spotkanie środowiska LZS

Mariusz Klimaszewski
Mariusz Klimaszewski
W Hotelu Supraśl w Supraślu środowisko Ludowych Zespołów Sportowych na Podlasiu podsumowało Rządowy Program Klub 2023. Odbyło się także spotkanie opłatkowe LZS.
W Hotelu Supraśl w Supraślu środowisko Ludowych Zespołów Sportowych na Podlasiu podsumowało Rządowy Program Klub 2023. Odbyło się także spotkanie opłatkowe LZS. LZS
W Hotelu Supraśl w Supraślu środowisko Ludowych Zespołów Sportowych na Podlasiu podsumowało Rządowy Program Klub 2023. Odbyło się także spotkanie opłatkowe LZS.

Ludowe Zespoły Sportowe na Podlasiu podsumowały i przeanalizowały dane z Podlasia, dotyczące Rządowego Programu KLUB w 2023 roku. Działacze rozmawiali także o perspektywach Programu KLUB na 2024 rok.

W województwie podlaskim aż 119 klubów sportowych otrzymało łącznie 1 315 000 złotych z Rządowego Programu Klub 2023.

- To ogromna inicjatywa, wystarczy popatrzeć na skalę finansową. To realna pomoc przede wszystkim dla tych mniejszych, uboższych klubów, ale też dla dużych. My jako zrzeszenie pilnowaliśmy wyłącznie prawidłowości wydatkowania tych środków przez kluby, natomiast nigdy sami nic nie sugerowaliśmy, nie nakazywaliśmy. Oczywiście były ramy, w których można się poruszać, jeśli chodzi o wydatkowanie pieniędzy z Rządowego Programu KLUB - mówił Prezes Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysław Kazimierz Baszko.

- Najbardziej cieszę się słysząc, że kluby dzięki tym środkom zatrudniły szkoleniowców, profesjonalnych trenerów, czy zakupiono z nich profesjonalny sprzęt. Dzięki temu dzieci, młodzież, mogą podnosić swoje kwalifikacje i trenować w lepszych warunkach. Dzięki temu więcej dzieci garnie się do sportu - dodał Baszko.

- W 2023 roku dofinansowanie otrzymało 6 246 klubów z całego kraju, co daje 8 procentowy wzrost w porównaniu do skali roku poprzedniego. Wspomnijmy też, że w 2016 roku, kiedy program ruszył, skorzystało z niego 2 151 klubów, a była to kwota 24 mln zł. W 2023 roku kwota dotacji sięgnęła ponad 79 mln zł. Jeżeli chodzi o liczbę uczestników zajęć w programie KLUB w bieżącym roku, to niestety Podlasie jest białą plamą. Na 4 257 uczestników tych zajęć, tylko 20% z nich aktywnie korzysta i uczestniczy w zajęciach. Województwo Podlaskie ma także najniższe wyniki w Polsce w skali klubów, które zgłosiły się po dotacje z programu. W naszym regionie finansowanie w ramach Programu Klub otrzymało w tym roku 119 klubów. W porównaniu, z Województwa Podkarpackiego pieniądze otrzymało 694 kluby, co lokuje je na pierwszy miejscu w kraju - powiedziała Elżbieta Skalimowska, Zastępca Przewodniczącego Podlaskiego Zrzeszenia LZS, analizując dane statystyczne podsumowujące rok 2023.

- Pamiętajmy, że dzięki temu, iż nasze dzieci mogą trenować, uprawiać sport w lepszych warunkach, łatwiej będą osiągały zamierzone cele. Sport to zdrowie, a my chcemy zdrowej Polski, zdrowych polskich dzieci, a w przyszłości miejmy nadzieję, że odwdzięczą się nam one medalami, tytułami, zaszczytami idącymi za ich osiągnięciami - tłumaczył Mieczysław Kazimierz Baszko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny