PlusLiga Siatkarzy. Ślepsk Malow Suwałki - Stal Nysa 0:3. Ten rywal im wyraźnie nie leży

Ślepsk Malow Suwałki nie dał rady Stali Nysa
Ślepsk Malow Suwałki nie dał rady Stali Nysa Anna Gryza-Aneszko
Była szansa na umocnienie się w czołowej szóstce PlusLigi, wzięcie rewanżu za porażkę na inaugurację sezonu i zwycięstwo w ostatnim w 2022 roku meczu u siebie. Nic z tego. Ślepsk Malow Suwałki w trzech setach przegrał ze Stalą Nysa i wypadł z górnej połówki tabeli.

- Liczyliśmy na rewanż, liczyliśmy na punkty, a można powiedzieć, że zagraliśmy drugi w tym sezonie, po Zawierciu, najgorszy mecz. Nie byliśmy tak skuteczni na zagrywce, jak wcześniej, nie byliśmy skuteczni w ataku - nie ukrywa trener Ślepska Malow Dominik Kwapisiewicz.

Rzeczywiście, Biało-Niebiescy nie prezentowali się tak dobrze, jak w wielu spotkaniach tego sezonu, a Stal, z którą na starcie rozgrywek przegrali w Nysie 1:3, wyraźnie im nie leży. Goście prezentowali trudną, odrzucającą suwalczan od siatki zagrywkę, imponowali szczelnym blokiem. W pierwszym secie tylko do wyniku 8:9 kibice naszej drużyny mogli mieć nadzieję na udanie otwarcie swojego zespołu. Potem rywale szybko odskoczyli na 20:14 i wygrali do 18.

Ślepsk Malow - Stal Nysa 0:3. Iskra nadziej w trzecim secie

W pozostałych odsłonach przewaga gości nie była aż tak wyraźna, ale siatkarze Stali kontrolowali to, co działo się na parkiecie. Jedynie w trzecim secie secie gospodarze prowadzili po serwisie Adriana Buchowskiego 12:9. Iskra nadziei szybko zgasła, bo rywale doprowadzili do remisu po 12. potem wypracowali sobie kilkupunktowy zapas (17:14) i zakończyli seta i cały mecz (25:21).

- Stal przyjechała, zagrała świetne spotkanie i zgarnęła komplet punktów. Trzeba im oddać, że był to w ich wykonaniu dobry mecz. Musimy jak najszybciej to przeanalizować i kolejny mecz gramy na maksa i bijemy się o punkty - podsumowuje Adrian Buchowski.

Przed przerwą świąteczno-noworoczną Ślepsk Malow Suwałki rozgra jeszcze 21 grudnia wyjazdowe spotkanie z Treflem Gdańsk.

WYNIKI 16. KOLEJKI

• Ślepsk Malow Suwałki - Stal Nysa 0:3.
  • Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Kujundzić, Takvam, Sapiński, Halaba, Czunkiewicz (libero) oraz Depowski, Magnuszewski i Buchowski.
  • GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 0:3, Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 2:3, Czarni Radom - LUK Lublin 2:3, PGE Skra Bełchatów - Warta Zawiercie 2:3, Cuprum Lubin - BBTS Bielsko–Biała 3:1.
  • Niedziela, 18 grudnia: Projekt Warszawa - Resovia Rzeszów (godz. 13), Barkom Lwów - Trefl Gdańsk (20.30).

1. Jastrzębski Węgiel 16 41 44:12
2. Warta Zawiercie 16 40 44:15
3. Asseco Resovia Rzeszów 15 37 40:12
4. Zaksa Kędzierzyn-Koźle 16 33 39:23
5. Stal Nysa 16 26 31:27
6. Indykpol AZS Olsztyn 16 25 32:29
7. Trefl Gdańsk 15 25 28:23