PlusLiga. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie mieli argumentów w meczu z liderem

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie dali liderowi Jastrzębskiemu Węgiel przegrywając 0:3 Lucyna Nenow / Polska Press
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki w spotkaniu z liderem PlusLigi, finalistą Ligi Mistrzów nie byli faworytem. Mecz przebiegał pod kontrolą rywala, który pewnie pokonał podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza 3:0 w setach.

Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał we wszystkich trzech setach, a suwalczanie ani w jednym z nich nie przekroczyli 20 punktów. W zespole Jastrzębskiego nie do zatrzymania był Tomasz Fornal. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:17.

W drugim secie był remis 13:13, ale później cztery punkty z rzędu zdobyli siatkarze Jastrzębskiego wygrywając partię do 18.

Trzeciego seta suwalczanie przegrali do 19. Na początku Ślepsk Malow wygrywał 5:4. Dwie czerwone kartki za krytykowanie orzeczeń sędziego zobaczyli wówczas Norbert Huber oraz Tomasz Fornal. Później jednak ponownie do głosu doszli siatkarze Jastrzębskiego.

- Od samego początku meczu rywale postawili mocne warunki na serwisie. Tak zagrywali, że nie mogliśmy sobie z tym poradzić i nam od razu odskoczyli. W drugim secie było podobnie. W połowie mieliśmy dobry moment, ale punkty nam uciekły. Nie codziennie gra się z takim rywalem. Oczekiwaliśmy więcej, staraliśmy się nie poddawać o walczyć do samego końca - powiedział środkowy bloku Ślepska Malow Jakub Macyra.

Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:18, 25:19).
Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Huber, Gladyr, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sclater, Sedlacek.
Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez, Gallego, Filipiak, Halaba, Firszt, Macyra, Filipowicz (libero) oraz Czunkiewicz (libero), Buculjević, Żakieta, Stajer.
MVP: Benjamin Toniutti (Jastrzębski Węgiel).