Piłkarski Puchar Polski. Tylko Warmia Grajewo awansowała do kolejnej rundy

(ted,wdr)
Piłkarze Warmii Grajewo (jasne koszulki) pokonali kolejną przeszkodę w Pucharze Polski i 12 sierpnia zagrają u siebie z Polonią Słubice. Fot. Andrzej Zgiet
Z czwórki podlaskich ekip tylko Warmia Grajewo przebrnęła fazę przedwstępną Pucharu Polski. Z dalszych gier odpadły już Wigry Suwałki, Freskovita Wysokie Mazowieckie i ŁKS Łomża, które przegrały swoje mecze.

- Cieszymy się bardzo z naszego sukcesu i już myślimy o kolejnym rywalu w tych rozgrywkach - mówi Ryszard Borkowski, trener Warmii.

Skazywane na porażkę "Wilczki" nieoczekiwanie stawiły spory opór faworyzowanej Zawiszy Bydgoszcz. Jak się okazało, drugoligowiec nie był wcale taki straszny i do awansu wystarczyło trafienie w 41. minucie Rafała Kozikowskiego.

- To była indywidualna akcja Rafała, który najpierw wywalczył rzut wolny, a później bezpośrednim strzałem pokonał bramkarza rywali - relacjonuje Borkowski.

W drugiej połowie optyczną przewagę uzyskali goście, którzy kilka razy byli bliscy szczęścia. Na przeszkodzie stawał jednak dobrze broniący Przemysław Masłowski albo słupek i poprzeczka grajewskiej bramki.

- Również mieliśmy swoje sytuacje, lecz brakowało skuteczności. Najlepszej okazji nie wykorzystał tuż przed końcem Marcin Strzeliński, ale to i tak nie zmienia faktu, że awansowaliśmy dalej - tłumaczy Borkowski.

W kolejnej rundzie (12 sierpnia) grajewianie podejmą Polonię Słubice.

Kolejna lekcja pokory

Po raz drugi w odstępie kilku dni zawód przeżyli kibice drugoligowych Wigier i Freskovity. Po słabych meczach w lidze przyszły porażki w pucharze. O ile przegrana "Mlecznych" z Jeziorakiem Iława 1:2 niespodzianką nie jest, to z pewnością jest nią wyeliminowanie suwalczan przez występującą w ubiegłym sezonie w IV lidze Wisłę Puławy, która wygrała 2:0.

Mecz został rozegrany w Zwoleniu, gdyż obiekt Wisły jest w remoncie. W pikinikowej atmosferze znacznie lepiej poczynali sobie puławianie. Tuż przed końcem pierwszej połowy pięknego gola z woleja zdobył Konrad Nowak. W przerwie Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier, dokonał dwóch zmian, a tuż po niej musiał także zastąpić kontuzjowanego Jakuba Kowalskiego.

- Jeżeli jego uraz okaże się poważny, będzie to największa strata tego meczu - przekonuje szkoleniowiec suwalczan. - Zagraliśmy bardzo słabo, na nic zdały się moje przestrogi przed lekceważeniem przeciwnika. Nie chcieliśmy odpuszczać rywalizacji o Puchar Polski. Szkoda, że tak szybko z niej odpadliśmy.

Na początek Kaczmarek dał odpocząć kilku kluczowym graczom. Ich wejście po przerwie na plac niewiele jednak zmieniło. Suwalczanie mieli kilka sytuacji sam na sam z Łukaszem Kuśnierzem, ale bramkarz gospodarzy był górą. Drugiego gola zdobył Wojciech Kępka, a Wisła mogła wygrać ten mecz nawet wyżej. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Rafał Dryk, który trafił w słupek suwalskiej bramki.

Opadli z sił w końcówce

Mimo wysokiej porażki 0:3 z Mazurem Karczew dobre wrażenie pozostawiła po sobie ekipa ŁKS Łomża. Biało-czerwoni grali bardzo ambitnie, lecz pod koniec opadli z sił, co zaowocowało straconymi bramkami.

Wyniki

Wisła Puławy - Wigry Suwałki 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Nowak (40), 2:0 - Kępka (77).
Jeziorak Iława - Freskovita Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Sedlewski (11), 1:1 - Jóźwiak (25), 2:1 - Figurski (82).

Warmia Grajewo - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Kozikowski (41).
Mazur Karczew - ŁKS Łomża 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Zegarek (85), 2:0 - Zegarek (86), 3:0 - Wrzesiński (90).