Oświadczenia na facebooku 2019. Nowy łańcuszek, treść oświadczenia wklejają na swoje tablice kolejne osoby. Znowu tysiące osób publikuje na swoich FB różnego rodzaju łańcuszki o świadczenia o ochronie praw autorskich. Prezentujemy je poniżej. Użytkownicy prawdopodobnie po raz kolejny obawiają się o swoją prywatność i beznamiętnie przyklejają treść tekstu, który w praktyce nic nie znaczy. Przestrzegamy: takie wstawienie łańcuszka na facebooka nic nie da! Szczegóły w artykule.

Nie wyrażasz zgody na wykorzystanie twoich zdjęć na Facebooku i publikujesz w tym celu oświadczenie? To nic nie da


Zobacz tutaj:Oświadczenia na Facebooku 2019. Pojawił się nowy łańcuszek, o co w tym chodzi? Ludzie wklejają oświadczenie na swoje FB [REGULAMIN FACEBOOK]

Oświadczenia na Facebooku 2019. Pojawił się nowy łańcuszek: "Nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenie na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych" – brzmi treść dziwnego oświadczenia, jakie pojawia się właśnie na setkach profili na Facebooku.

Facebook nie działa. Awaria facebooka. Komunikat o błędzie
Zobacz galerię
Zapewne wielu z was widziało na profilach użytkowników Facebooka tego typu oświadczenia:
Zalecane przez adwokata.
UWAGA: Facebook jest już podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą publikować notatkę, jak ta.
Jeśli nie masz opublikowanego oświadczenia co najmniej raz, będzie on rozumiał, że technicznie zezwalasz na wykorzystywanie zdjęć, jak również informacje zawarte w Twojej aktualizacji statusu profilu.
Oświadczam, że nie wyrażam zgody, aby Facebook używał moich zdjęć ani jakichkolwiek informacji zawartych w moim profilu, moich aktualizacjach i statusach!
Zróbcie kopiuj wklej! Nie udostępniaj

Oświadczenie na facebooka to kolejny internetowy łańcuszek!

Albo takie:
NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od jutra. Nawet wiadomości, które zostały usunięte lub zdjęcia, które nie zostały zatwierdzone. To nic nie kosztuje za zwykłą kopię i wklej, lepiej niż przepraszam. Kanał 13 news wspomniał o zmianach w polityce ochrony prywatności facebooka. Nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenie na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych. Z tym oświadczeniem, zauważyłem na facebooku, że jest surowo zabronione do ujawnienia, kopiowania, dystrybucji lub podejmowania wszelkich innych działań przeciwko mnie w zależności od tego profilu i / lub jego treści. Treść tego profilu składa się z prywatnych i poufnych informacji. Naruszenie prywatności może być karane przez prawo (ucc 1-308-1 1 308-103 i status Rzymu). UWAGA: Facebook jest teraz podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą opublikować taką notatkę. Jeśli wolisz, możesz skopiować i wkleić tę wersję. Jeśli nie opublikujesz oświadczenia co najmniej raz, będzie on automatycznie upoważniony do korzystania z Twoich zdjęć, jak również informacji zawartych w aktualizacji statusu profilu. Nie dziel się. Kopiuj i wklej

Niestety, tak to nie działa, a publikacja tego typu oświadczenia nie ma żadnego sensu. Po pierwsze, prawa autorskie do zdjęć, które publikujemy w Facebooku (o ile są zrobione przez nas), a także treści, które sami stworzyliśmy, przysługują ich autorowi. Prawo autorskie chroni twórcę, a ten nie musi publikować żadnych oświadczeń na Facebooku.

Oświadczenia na facebooku 2019. Pojawił się nowy łańcuszek. Ludzie wklejają oświadczenie na swoje FB

WIĘCEJ:Oświadczenia na facebooku 2019. Pojawił się nowy łańcuszek. Ludzie wklejają oświadczenie na swoje FB Oświadczenia na facebooku 2019

Nowy regulamin Facebooka! Nowe zakazy i nakazy! Tych słów już nie możesz używać (LISTA ZAKAZNYCH SŁÓW)

Spora część użytkowników jest przekonana, że wklejając na swój profil oświadczenie, uchroni się przed przekazaniem praw autorskich Facebookowi. To akurat nic nie zmieni.

Korzystanie z twórczości innych osób dozwolone jest po przeniesieniu praw autorskich, a do tego wymagane jest podpisanie pisemnej umowy, ale media społecznościowe mogą korzystać z udostępnianych przez nas treści bez konieczności zawierania takiej umowy. Każdy użytkownik Facebooka czy innego portalu społecznościowego wyraża zgodę poprzez akceptację regulaminu przy zakładaniu konta.