MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Orlen z nagrodą za wsparcie sportu dzieci i młodzieży

Informacja prasowa
Ponad 485 tysięcy młodych adeptów sportu uprawiających 24 dyscypliny oraz programy szkoleniowe realizowane ze wszystkimi wspieranymi związkami – w 2023 roku Grupa ORLEN umocniła pozycję największego sponsora sportu również wśród najmłodszych. Właśnie za to koncern został nagrodzony tytułem Mecenasa Sportu Dzieci i Młodzieży podczas Gali Mistrzów Sportu organizowanej przez Przegląd Sportowy.

– Grupa ORLEN to dzisiaj zdecydowanie największy i najbardziej aktywny sponsor sportu w Polsce. W naszych działaniach uwzględniamy inicjatywy o różnym profilu, jednak stałym elementem naszego działalności sponsoringowej jest wsparcie najmłodszych zawodników. W 2023 roku objęliśmy swoimi programami blisko pół miliona dzieci i młodzieży, w tym także sportowców z niepełnosprawnościami. 40% Polaków wyraźnie widzi nasze zaangażowanie w tym obszarze, które od kilku lat konsekwentnie zwiększamy. W ten sposób nie tylko pomagamy wychować przyszłych mistrzów, popularyzujemy sport i promujemy zdrowe nawyki, ale też wzmacniamy wizerunek marki ORLEN – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN.

Wsparcie młodych sportowców jest ważnym elementem współpracy ORLEN ze związkami sportowymi. W umowach sponsoringowych koncern zawiera zapisy dotyczące nie tylko wsparcia zawodowych sportowców, ale i realizacji programów szkoleniowych dla dzieci oraz młodzieży.

Wsparcie młodych sportowców kluczem w ich rozwoju

Świetnym przykładem wsparcia adeptów sportowych są kierowcy stawiający pierwsze kroki w prestiżowych seriach wyścigowych. Jeden z nich – Kacper Sztuka – to świeżo upieczony mistrz włoskiej Formuły 4. Niedawno dołączył do juniorskiego programu Red Bulla, który wykształcił takich kierowców jak mistrzowie świata F1 – Max Verstappen czy Sebastian Vettel. W rozwoju młodych kierowców Grupa ORLEN wykorzystuje też swoją silną pozycję w padoku Formuły 1. Dzięki współpracy ze Scuderia AlphaTauri zawodnicy wspierani przez koncern mogli w sierpniu z bliska przyglądać się rywalizacji F1 podczas Grand Prix Holandii.

Grupa ORLEN bardzo mocno stawia na programy siatkarskie. Sztandarowa inicjatywa w tym obszarze to Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Do grup treningowych w ramach SOS należy 9,5 tys. dziewcząt i chłopców w 617 klasach sportowych z 220 szkół podstawowych i średnich. Celem projektu SOS od początku funkcjonowania jest poszukiwanie młodych talentów. Na liście uczestników międzynarodowych imprez mistrzowskich, które zaczynały karierę w SOS, są między innymi Magdalena Stysiak, Maria Stenzel i Jakub Kochanowski.

Setki tysięcy młodych beneficjentów

Bardzo duży zasięg mają programy lekkoatletyczne. Realizowany w 2023 roku projekt Szkolny Klub Sportowy to flagowa inicjatywa, z której korzystało 340 tys. dzieci i młodzieży w całym kraju. Operatorem programu był Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Zajęcia poprawiają kondycję dzieci i młodzieży, promując bezpieczną aktywność fizyczną. Projekt jest realizowany we wszystkich powiatach w kraju.

Drugi kluczowy program popularyzujący królową sportu to „Lekkoatletyka dla każdego” organizowany przez partnera koncernu – Polski Związek Lekkiej Atletyki. Obejmuje dziś ok. 600 grup treningowych w całej Polsce. Jego skuteczność została już trzykrotnie potwierdzona wynikami ogólnopolskiego projektu badawczego #zacznijodlekkiej, w którym dzieci biorące udział w tej inicjatywie osiągały lepsze wyniki sprawnościowe i miały większą wiedzę z zakresu dobrych praktyk żywieniowych od rówieśników, którzy nie zetknęli się z programem.

Poszukiwania następców mistrzów

Koncern wspiera też ponad 23 tys. piłkarzy i piłkarek, w tym przedstawicieli AMP Futbolu i Blind Futbolu. Najważniejszym projektem jest „Piłkarska Przyszłość z ORLENEM”, w ramach którego funkcjonuje 16 ośrodków w formie klubów partnerskich – w tym dwa kluby kobiece. Koncern intensywnie wspiera też rozwój najmłodszych na poziomie lokalnym. ORLEN angażuje się chociażby we wsparcie Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, które zrzesza czternaście drużyn i blisko 500 dzieci z roczników 2005-2018.

Ważne miejsce wśród projektów skierowanych do dzieci i młodzieży zajmują też inicjatywy, które są kontynuacją tych podejmowanych jeszcze przez Grupę LOTOS. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu między innymi Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „ORLEN Szukamy Następców Mistrza”, w którym uczestniczył chociażby Dawid Kubacki. Wsparcie w tym zakresie obejmuje zakup sprzętu oraz nagrody finansowe dla najlepszych zawodników rywalizujących w ORLEN Cup i ich trenerów. Niedawno zainaugurowano 20. edycję tego programu. W tym czasie ORLEN zapewnił największym talentom polskich skoków m.in. 363 komplety nart skokowych, 263 kombinezony czy 301 par butów skokowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Orlen z nagrodą za wsparcie sportu dzieci i młodzieży - Sportowy24

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny