Olinutki, to żłobek i przedszkole wyróżnione nagrodą 100 TOP OF POLAND 2023!

Materiał informacyjny - Olinutki
Olinutki, to żłobek i przedszkole o profilu w pełni artystycznym i muzycznym, jedyne takie miejsce na Podlasiu. Założone z pasji przez muzyka, dyrygenta, tancerza i pedagoga z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Ostatnio zostało wyróżnione nagrodą 100 TOP OF POLAND 2023!

Zachęcamy dzieci do rozwijania cech i umiejętności na wielu płaszczyznach. Motywujemy do eksperymentowania, dajemy szanse poznawcze i wprowadzamy w świat różnorodności. Od początku nasza działalność skupia się na wspieraniu dzieci podczas wszystkich etapów rozwoju. Możemy pochwalić się szerokim wachlarzem zajęć muzycznych i artystycznych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę. Często odwiedzają nas też artyści sceniczni, który umilają czas naszym podopiecznym – mówi Aleksandra Matowicka, założycielka przedszkola i żłobka Olinutki.

Olinutki, to żłobek i przedszkole wyróżnione nagrodą 100 TOP OF POLAND 2023!

Olinutki, to miejsce, gdzie nie ma czasu na nudę. Dzieci uczą się języka angielskiego, uczęszczają na zajęcia logopedyczne, rytmiczne, zajęcia umuzykalniające, sportowo-taneczne, wokalno-instrumentalne, a także spotkania zabaw sensorycznych. W całym repertuarze nie brakuje też zajęć dedykowanych dla najmłodszych dzieci. Maluchy w wieku żłobkowym uczęszczają na zajęcia umuzykalniające wg. teorii prof. Edwina Gordona. To spotkania muzyczne oparte na śpiewaniu rożnorodnych melodii i rytmiczanek z użyciem kolorowych pomocy.

Gordonki rozwijaja nie tylko zdolności muzyczne niemowląt i małych dzieci, ale także zdolności manualne czy koordynacje ruchową. Wspomagają również naukę mowy, a prowadzi je u nas wspaniała Twórczyni marki Pani La La La - certyfikowany instruktor zajęć Gordonowskich, Absolwentka Uniwerystetu Muzycznego.

Olinutki, to żłobek i przedszkole wyróżnione nagrodą 100 TOP OF POLAND 2023!

Raz w miesiącu w placówkach odbywają się koncerty muzyki na żywo. Zapraszani są niezwykli goście z żywymi instrumentami i tworzą wraz z dziećmi wspaniałe audycje, na najbliższy koncert zaplanowane jest by dzieci poznały wiolonczelę oraz skrzypce! Kolejny to altówka i gitara! Podopieczni Olinutek mogą pochwalić się też uczestnictwem w zajęciach artystycznych prowadzonych przez artystów scenicznych. Zajęcia są tematyczne i brzmią jak na prawdziwej scenie np. OBUDŹ SIĘ W TEATRZE czy SZALONE DŹWIĘKI. Główną prowadzącą jest solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Ponad to przedszkole i żłobek prowadzi spotkania z udziałem psów dwóch Golden Retriverów tzw. dogoterpia z @golden_gang_b, które dzieci uwielbiają i mają możliwość oswojenia się ze zwierzętami. To wspaniały czas na wyciszenie poprzez możliwość spędzenia czasu z psem.

Olinutki, to żłobek i przedszkole wyróżnione nagrodą 100 TOP OF POLAND 2023!

Przedszkole zapewnia opiekę logopedy i psychologa. Do tego obie placówki dysponują własnym, bezpiecznym i zamkniętym placem zabaw, z którego korzystają tylko dzieci uczęszczające do Olinutek!

Olinutki, to żłobek i przedszkole wyróżnione nagrodą 100 TOP OF POLAND 2023!

Prócz szeregu zajęć muzycznych grupowych w Olinutkach można rozpocząć już od najmłodszych lat przygodę z indywidualnymi lekcjami gry na pianinie. Lekcje dedykowane są przedszkolakom i odbywają się raz w tygodniu. Na zajęciach dzieci uczą się prostych melodii, poznają świat dźwięków i wkraczają w naukę muzyki od środka.

Raz w tygodniu dzieci żłobkowe oraz przedszkolne mają okazję uczestniczyć w zajęciach TAŃCOWANKI - to zajęcia taneczno - ruchowe. Podczas zajęć tańczymy oraz wykonujemy ćwiczenia przy różnorodnej muzyce - rozrywkowej, klasycznej ale także ludowej.

Tańcowanki to zajęcia na których aktywność ruchowa stoi na pierwszym miejscu, dzieci podczas zajęć naśladują ruchy taneczne oraz uczą się wspólnej zabawy z muzyką, wspaniale rozwijają koordynację ruchową, motorykę, pomagają wyrazić naturalną ekspresję, a także wpływają na umuzykalnienie już od najmłodszych lat.

Prócz tego, że zajęcia odbywają się w naszym porannym planie dnia Olinutki zapraszają także dzieci i ich rodziców spoza przedszkola na TAŃCOWANKI W WERSJI RODZINNEJ, które odbywają się w każdą środę o godz. 17:30. Można przyjść i zobaczyć jak u nas jest rodzinnie i wesoło!

Olinutki, to żłobek i przedszkole wyróżnione nagrodą 100 TOP OF POLAND 2023!

Jesteśmy placówką artystyczna, a nabór do naszego Przedszkola i Żłobka trwa cały rok, jeśli jesteś na etapie wyboru żłobka lub przedszkola, chcesz dowiedzieć się czy Olinutki są odpowiednim miejscem dla Ciebie i Twojego dziecka?

  • Na początek, proponujemy byś dokładnie zapoznał się z informacjami jakie znajdują się w poszczególnych zakładkach strony www.olinutki.com. Odnajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.
  • Odwiedź również nasze profile na kontach społecznościowych na Facebook’u oraz Instagramie. Po co? Bo tam publikujemy co się u nas dzieje. Więc rozgość się i nas “popodglądaj”. Sprawdź czy do siebie pasujemy.
  • Jeśli stwierdzisz, że pasujemy do siebie to nic prostszego! Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz TU i wyślij go do nas na adres email. Kiedy zgłoszenie zostanie przez nas przyjęte, poinformujemy Cię o tym drogą e-mail lub telefonicznie.

Adres
Na mapie Białegostoku Olinutki są w dwóch lokalizacjach:

  • ul. Bacieczki 4C - Przedszkole
  • ul. Kolejowa 12/1 - Przedszkole i Żłobek

Kontakt
694 390 701
[email protected]
[email protected]

Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 17:00

O to, co sprawia, że usługi Przedszkola i Żłobka Olinutki są tak bardzo cenione pytamy właścicielkę – Aleksandrę Matowicką

O to trzeba by było zapytać rodziców. Z moich rozmów z nimi wynika, że chodzi przede wszystkim o poczucie bezpieczeństwa. Dzieci są zaopiekowane. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z rodzicami. Działamy z użyciem aplikacji, gdzie rodzic wie o wszystkim na bieżąco. Wie ile dziecko zjadło, co jadło, ile czasu spało i wszelkie inne szczegóły istotne dla rodzica. Informujemy, gdy tylko cokolwiek się dzieje. Staramy się być bardzo blisko dziecka i przekazujemy mu jak najwięcej ciepła. Trudno to opisać – trzeba doświadczyć.
Jest u nas stały schemat pracy, konkretny plan dnia. Dzieci są do tego przyzwyczajone i bardzo im to odpowiada
– mówi Pani Aleksandra.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny