Olimpia Zambrów wygrała mecz, ale straciła trenera

Jedno ze spięć pod bramką gości w meczu Olimia - Pogoń
Jedno ze spięć pod bramką gości w meczu Olimia - Pogoń Wojciech Wojtkielewicz
W meczu najlepszych trzecioligowców z Podlasia Olimpia Zambrów pokonała 1:0 Pogoń Łapy. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 61. minucie Bartłomiej Dołubizna.

Cena zwycięstwa była dla ekipy z Zambrowa bardzo wysoka. Już w 10. minucie kontuzji kolana doznał bowiem jeden z grających trenerów i najlepszy strzelec Olimpii - Wojciech Kobeszko.
- Nie ma jeszcze wyników badań, ale nie wyglądało to dobrze - mówi drugi z grających szkoleniowców lidera - Krzysztof Zalewski, który w starciu z Pogonią pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Mimo to gospodarze mieli przewagę, której długo nie potrafili udokumentować. Dopiero w 61. minucie Mariusz Dzienis znakomicie dograł do Dołubizny, a ten wygrał pojedynek z bramkarzem rywali Andrzejem Olszewskim.

Do pełni szczęścia Olimpii brakowało bardzo niewiele. Liderujący Huragan Morąg miał bowiem wielkie problemy z ambitną Warmią Grajewo, pokonując Wilczki 1:0, po golu strzelonym z rzutu karnego w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Pechowym faulującym okazał się grający trener Warmii Mariusz Strzeliński.

Cenne, ale zasłużone zwycięstwo odniósł Dąb Dąbrowa Białostocka. Beniaminek wygrał u siebie 1:0 z Concordią Elbląg, wybijając tym rywalom z głowy marzenia o II lidze.

W bardzo ważnym meczu dla układu na dole tabeli Wissa Szczuczyn wygrała 2:1 z Promieniem Mońki. Na lidera ekipy ze Szczyczyna wyrasta Adrian Mleczek, który w minionej kolejce zdobył dwa gole w meczu z Warmią, a teraz skopiował swój wyczyn w starciu z Promieniem.

WYNIKi 19. KOLEJKI

Olimpia Zambrów - Pogoń Łapy 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 - Dołubizna (61).

Huragan Morąg - Warmia Grajewo 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 - Mędrzycki (90).

Wissa Szczuczyn - Promień Mońki 2:1 (1:1).
Bramki: 1:0 - Mleczek (11), 1:1 - Prokop (38-karny), 2:1 - Mleczek (86).

Dąb Dąbrowa Białostocka - Concordia Elbląg 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 - Sawicki (60).

MKS Korsze - Start Działdowo 0:1, Czarni Olecko - Mrągowia Mrągowo 0:1, Zatoka Braniewo - Mazur Ełk 3:0, Vęgoria Węgorzewo - Motor Lubawa 4:2.