Olimpia Elbląg - Jagiellonia Białystok 1:2

Tomasz Dworzańczyk [email protected]
Młodzi żółto-czerwonych wygrali drugi mecz z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów
Młodzi żółto-czerwonych wygrali drugi mecz z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów Anatol Chomicz
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Olimpię Elbląg 2:1 w spotkaniu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów

Wynik może nie jest zbyt okazały, ale byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Gdybyśmy wygrali 5:1 rywale nie mogliby mieć żadnych pretensji - mówi Samuel Tomar, trener białostockiego zespołu.

Jagiellończycy od początku dominowali, ale opór miejscowych złamali dopiero pod koniec pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Łukasza Zińczuka strzelał Emil Gajko, z interwencją zdążył jeszcze bramkarz miejscowych, jednak przy dobitce Damiana Grabowskiego był bezradny.

Ten sam zawodnik w 59. minucie podwyższył na 2:0, tym razem strzałem głową po rzucie rożnym. Gospodarze wkrótce potem zdobyli gola kontaktowego, ale to było wszystko, na co ich było stać.

- Cieszymy się z trzech punktów, ale tak naprawdę to był nasz obowiązek - podsumowuje Tomar.
Wyniki 5. kolejki
Olimpia Elbląg - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Grabowski (45), 0:2 - Grabowski (59), 1:2 - Jarosiński (62).

Jagiellonia: Karpieszuk - Kuriata, Łupiński, Dudała, Zińczuk, Buzun (65. Dawidowicz), Koncewicz (65. Samluk), Prusaczyk, Kaczmarczyk, Gajko (80. Piechniak), Grabowski (90. Falon).

Korona Kielce - GKS Bełchatów 0:2, Motor Lublin - Wisła Kraków 0:2, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Stal Rzeszów 0:0, ŁKS Łódź - Wisła Puławy 3:1, Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn 2:0.

Mecz: Cracovia Kraków - Stal Mielec nie został rozegrany z powodu nieprzygotowania boiska.
Mecz: ŁKS 1926 Łomża - Legia Warszawa został przełożony.

Program 6. kolejki
13-14 września: Bełchatów - Stal M., Stomil - Cracovia, Wisła - Polonia, Stal Rz. - ŁKS Łódź, Jagiellonia - KSZO, Legia - Olimpia E., Wisła - ŁKS Łomża, Korona - Motor.