MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi profesorowie wspólnoty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zobacz kim są i jak wyglądają

OPRAC.: PLanR
Postanowieniem Prezydenta RP, Andrzeja Duday, z dnia 15 maja 2024 r. Monika Zbucka-Krętowska, Jarosław Daniluk i Michał Tomczyk otrzymali tytuł naukowy profesora. Sprawdź kim są i jakie mają osiągnięcia

Profesor Monika Zbucka-Krętowska

Profesor Monika Zbucka-Krętowska ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Białymstoku. Jest specjalistą położnictwa i ginekologii oraz posiada specjalizację z endokrynologii. Jako ginekolog-endokrynolog pracuje w Poradni Endokrynologii Ginekologicznej i w Poradni Zdrowia Reprodukcyjnego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oraz w Poradni Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Monika Zbucka-Krętowska
Monika Zbucka-Krętowska www.umb.edu.pl

Pracę naukową rozpoczęła jako studentka trzeciego roku pod nadzorem Prof. Sławomira Wołczyńskiego w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej. Po otrzymaniu dyplomu lekarza działalność naukową kontynuowała na Studiach Doktoranckich, które zakończyła obroną pracy doktorskiej w 2007 r. W 2018 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk medycznych. Dotychczasowy dorobek naukowy obejmuje 51 prac, w tym 43 prace oryginalne i 8 przeglądowych.

Profesor Jarosław Daniluk

Profesor Jarosław Daniluk jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. Jest specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych oraz gastroenterologii. Pracę zawodową i naukową rozpoczął w 1999 roku w Klinice Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych UMB (pod kierownictwem prof. dr hab. Andrzeja Dąbrowskiego), gdzie pracuje do dziś. Od 2017 roku pełni funkcję zastępcy kierownika Kliniki.

Jarosław Daniluk
Jarosław Daniluk www.umb.edu.pl

W 2005 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Od 2008 r przebywał na 3-letnim stażu naukowym w prestiżowym ośrodku MD Anderson Cancer Center, Houston, USA. Po powrocie do kraju uzyskał w 2019 roku stopień doktora habilitowanego nauk medycznych. Za swoje osiągnięcia naukowe wielokrotnie otrzymał nagrody JM Rektora UMB.

Profesor Michał Tomczyk

Profesor Michał Tomczyk jest farmaceutą. Studia farmaceutyczne ukończył w roku 1995 na Wydziale Farmaceutycznym ówczesnej Akademii Medycznej w Białymstoku. Pracę naukową w Zakładzie Farmakognozji AMB rozpoczął jeszcze w trakcie studiów, gdzie zatrudniony był kolejno na stanowiskach studenta-stażysty, asystenta, adiunkta, a ostatecznie pełni funkcję kierownika Zakładu.

Michał Tomczyk
Michał Tomczyk www.umb.edu.pl

Od 1995 do 2007 roku pracował także jako asystent w aptece szpitalnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. K. Dłuskiego w Białymstoku. W 2002 roku pod kierunkiem prof. dra hab. Jana Gudeja obronił na Akademii Medycznej w Łodzi pracę doktorską. Dorobek naukowy Prof. Tomczyka obejmuje ponad 150 publikacji naukowych.

Źródło/czytaj więcej: www.umb.edu.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny