Novum Lublin - Tur Bielsk Podlaski 73:79

(jankes)
Na 4 minuty przed końcem meczu Mariusz Rapucha (z piłką) popełnił piąte przewinienie, ale dobrze zastąpił go Jakub Jóźwiuk Krzysztof Jankowski
Po zwycięstwie z krakowianami pokonaliśmy także lublinian. Gramy jak dzielni rycerze na Szlaku Jagiellońskim

Cenne zwycięstwo odnieśli w niedzielę w Lublinie bielscy koszykarze. Po świetnej grze w drugiej połowie meczu Tur wygrał 79:73.

Na początku spotkania nasi koszykarze dali się zaskoczyć gospodarzom. Co prawda Aaron Weres wyłączył z gry lidera lublinian Tomasza Celeja, który jeszcze wiosną grał w ekstraklasowym Anwilu Włocławek, ale punkty zdobywał osiemnastoletni Jakub Karolak. Na szczęście, po przerwie karta się odwróciła i to Tur ruszył do ataku. Do trafiających Piotra Brzozowskiego i Arkadiusza Zabielskiego dołączył Łukasz Kuczyński, a świetnymi asystami popisywali się Mariusz Rapucha i powracający po kontuzji Jakub Jóźwiuk. W końcówce meczu naszym zawodnikom dopisywała też zimna krew przy wykonywaniu rzutów osobistych.

Po meczu Novum Lublin - Tur

Novum Lublin - Tur 73:79 (20:16, 26:21, 14:19, 13:23)
Tur: Rapucha 3 (1x3, 8 as), Brzozowski 17 (1x3), Weres 10 (2x3), Zabielski 18 (12 zb), Krajewski 11 (8 zb) oraz: Kuczyński 19 (9 zb), J. Jóźwiuk 1, K. Jóźwiuk 0, Szczepiński 0, Wysocki 0.