MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasz Patronat. XXVII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych już 20 maja. Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Ten przegląd ukazuje często ukryte talenty
Ten przegląd ukazuje często ukryte talenty Materiały organizatora
Już w poniedziałek, 20 maja odbędzie się XXVII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Zgłosiło się ponad 30 zespołów teatralnych i muzycznych skupiających około 200 osób. Miejscem prezentacji twórczości artystycznej będzie Białostocki Teatr Lalek przy ul. Kalinowskiego 1, z którym przegląd związany jest od wielu lat. Impreza wystartuje o godz. 10. Patronujemy wydarzeniu.

Dwudziesty siódmy przegląd stał się znaczącym wydarzeniem w środowisku twórców niepełnosprawnych, wpisując się w kalendarz stałych, cyklicznych imprez środowiska osób z niepełnosprawnościami. Wspólnie spędzony czas i przeżywane emocje sprzyjają nawiązaniu długoletnich sympatii, przyjaźni, zarówno pomiędzy uczestnikami przeglądu, jak też opiekunami i dyrektorami domów, szkół, placówek i warsztatów. Przegląd ten jest doskonałą formą rehabilitacji społecznej, która aktywizuje i integruje środowisko osób z niepełnosprawnościami. W tym roku w przeglądzie uczestniczyć będą zespoły artystyczne z czterech województw:

  • podlaskiego,
  • mazowieckiego,
  • warmińsko-mazurskiego
  • i lubelskiego.

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych jest organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Otwierajmy Serca” we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Baranowickiej 203.

Przegląd już w poniedziałek. Publiczność na pewno dopisze

W tym roku zadanie to zostało dofinansowane z budżetu Białegostoku. Organizację przeglądu wsparło również wielu indywidualnych sponsorów. Występujący zespół otrzyma dyplom i pamiątkową statuetkę wykonaną przez mieszkańców DPS w pracowni ceramicznej, natomiast każdy uczestnik przeglądu otrzyma nagrodę indywidualną.

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim, którzy udzielają wsparcia w organizacji obecnej edycji przeglądu - zapewniają organizatorzy.

Impreza odbędzie się w Białostockim Teatrze Lalek. Wstęp jest bezpłatny.

Od początku istnienia przeglądu dopisywała wspaniała publiczność, która nagradzała niepełnosprawnych artystów uznaniem i serdecznym aplauzem - podsumowują organizatorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny