Najtańsze domy na sprzedaż podlaskie
Zobaczcie aktualne oferty: grudzień 2023
Domy na Podlasiu cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko osób pochodzących stąd. Coraz częściej słychać o zainteresowaniu siedliskami na Podlasiu ludzi z innych części Polski. Nic dziwnego - czyste powietrze i bogactwo przyrody, którą można tu w spokoju podziwiać zawsze przyciągają. Wiele osób coraz częściej decyduje się na przeprowadzkę na podlaską wieś i ucieka od zgiełku miasta, szukając ukojenia w dźwiękach przyrody. Niemal każda część województwa podlaskiego ma swoje walory doceniane przez turystów. Tu znajdziecie m.in.:
- jeziora,
- rzeki,
- parki krajobrazowe,
- dziką zwierzynę - rzadko spotykaną w innych częściach kraju (np. dziki, żubry),
- bogactwa kulturowe,
- wyjątkową gościnność ludzi z Podlasia.
To oraz niepowtarzalny klimat Podlasia sprawiają, że zakup domu w naszym regionie zaczyna być po prostu "trendy". Do tego dochodzą stosunkowo niskie ceny nieruchomości w tej części kraju, które również wpływają na decyzję o osiedleniu się lub choćby zakupieniu domu na tzw. letni lub weekendowy pobyt na Podlasiu.
Domy na sprzedaż na podlaskiej wsi
Niemal w każdym powiecie województwa podlaskiego można znaleźć do nabycia dom, którego cena nie przekracza 150 tysięcy złotych (za taką kwotę obecnie trudno zakupić nawet kawalerkę w bloku). Większość z nich położonych jest na wsi i spokojnie nadaje się do zamieszkania od zaraz, część z nich wymaga jednak remontu. Wszystkie natomiast posiadają spore działki. Zebraliśmy dla was wszystkie aktualne oferty najtańszych domów w Podlaskiem w październiku 2023. Zobaczcie, może znajdziecie coś dla siebie?
Aby przejść do najnowszej oferty najtańszych domów na sprzedaż w Podlaskiem, wystarczy kliknąć w przycisk galeria. Oferty pochodzą z serwisu otodom.pl i ułożone są od najtańszej, do najdroższej. Są aktualne na dzień 17.12.2023 roku.
Siedliska na sprzedaż w Podlaskiem
Często domy sprzedawane są wraz z siedliskami. Co kryje się pod pojęciem siedliska? Rozstrzygnął to Sąd Najwyższy. Uchwała SN z dnia 15 grudnia 1969 r. (sygn. akt III CZP 12/69) stanowi, że:
Działką siedliskową jest grunt pod budynkami należącymi do gospodarstwa rolnego. Chodzi zarówno o budynki typowo gospodarcze, jak i te o przeznaczeniu mieszkalnym. Działka siedliskowa jest wydzielana z działki rolnej poprzez wzniesienie budynków należących do gospodarstwa.
Siedlisko powstałe na działce rolnej, może utworzyć tylko rolnik. Razem z domem trzeba też wznieść budynki, służące do produkcji rolnej. Inwestycja musi odpowiadać miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego. Pozostali będą mogli wznieść nowoczesny dom tylko wtedy, gdy odrolnią przynajmniej część gruntu na potrzeby mieszkaniowe.
ZOBACZ TEŻ
Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?