MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najmłodsi na lodowisko! Rusza VII edycja ogólnopolskiego programu Chodź na Łyżwy

Artykuł sponsorowany PZŁF
Rusza VII edycja ogólnopolskiego programu „Chodź na Łyżwy”, dzięki któremu dzieci wieku przedszkolnym i szkolnym mają wyjątkową szansę na rozpoczęcie swojej przygody z tą niezwykle rozwijającą dyscypliną sportu. W tym roku w akcji bierze udział 16 miast, a rejestracja do trzech cyklów szkoleniowych programu jest już aktywna. Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie chodznalyzwy.pl/rekrutacja, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Spis treści

Sport z bogatą historią

Rozwój łyżew i łyżwiarstwa to fascynujący rozdział w historii ludzkości. Początki tej dyscypliny sięgają 3000 roku p.n.e. i z tego okresu pochodzi najstarsza odnaleziona para łyżew wykonana z kości zwierząt. Łyżwy z żelazną płozą zostały wprowadzone w XIV wieku przez Holendrów, a z okresu średniowiecza pochodzą wzmianki rozróżniające łyżwiarstwo na figurowe i szybkie. Za ojca łyżwiarstwa figurowego uznaje się natomiast Jacksona Haines’a (1840 -1975), który jako pierwszy zaprezentował jazdę artystyczną w połączeniu z muzyką. Pod koniec XIX wieku łyżwiarstwo figurowe zostało uznane za oficjalną dyscyplinę sportową. Od tego czasu łyżwiarstwo stale zyskuje na popularności, a dzięki takim inicjatywom jak „Chodź na Łyżwy” organizowanym przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, dzieci i młodzież z szesnastu polskich miast ma możliwość rozpocząć swoją przygodę z tym pięknym sportem.

Od pierwszych „kroków” po ogólnopolskie zawody

Nabory do nowej edycji programu ruszają równolegle na terenie całej Polski, a udział w nich mogą wziąć dzieci w wieku 4-6 lat (grupa przedszkolna) oraz 7-9 lat (grupa szkolna). Każdy klub biorący udział w akcji przyjmie pod swoje skrzydła dziesięcioro dzieci z grupy szkolnej i pięcioro z grupy przedszkolnej. Za zajęcia odpowiedzialna będzie wykwalifikowana kadra instruktorska, która poprowadzi je na podstawie specjalnie przygotowanego programu szkolenia najmłodszych, opracowanego przez specjalistów z Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Zajęcia będą odbywały się w formie sześciotygodniowego cyklu szkoleniowego. Na zakończenie cyklu, każde dziecko, które ukończy szkolenie otrzyma certyfikat wystawiony przez PZŁF potwierdzający nabycie podstawowych umiejętności łyżwiarskich.

„Chodź na Łyżwy” to także program, który ma na celu wyłonienie młodych łyżwiarzy, którzy wykazują ponadprzeciętne zdolności i zaangażowanie. Na zakończenie szkolenia, instruktorzy wybiorą jedno dziecko z każdej grupy, które dostanie możliwość bezpłatnej kontynuacji szkolenia przez kolejne 8 tygodni w ramach zajęć klubowych.

- Program „Chodź na Łyżwy” funkcjonuje na terenie Polski już od 6 lat. Przez ten czas prowadziliśmy bezpłatnie zajęcia dla wielu osób, starając się dawać możliwość spróbowania tego sportu każdemu. Wśród naszych wychowanków są już zawodnicy startujący w zawodach krajowych uwzględnionych w kalendarzu PZŁF, co momentami rzeczywiście dodaje nam skrzydeł, jednak przez ostatni okres realizacji programu napotkaliśmy na barierę dostępności miejsc w klubach ze względu na ogromne zainteresowanie naszą ofertą.mówi Andrzej Gawarkiewicz, koordynator programu „Chodź na Łyżwy”. Z tego właśnie względu postanowiliśmy poszerzyć aktualnie działający program o kolejne grupy o charakterze rotacyjnym, które mają za zadanie nauczyć dzieci uniwersalnych podstaw, dając tym samym w przyszłości możliwość rozwoju nie tylko w kierunku łyżwiarstwa figurowego, ale również synchronicznego, szybkiego, czy chociażby hokeja na lodzie. Mamy nadzieję, że zaproponowane rozwiązanie jeszcze bardziej pomoże nam popularyzować sport i dotrzeć do wszystkich dzieci, również tych zmarginalizowanych ekonomicznie, dając im szansę na spróbowanie piękna sportu, jakim jest łyżwiarstwo - dodaje Gawarkiewicz.

Zapisy ruszają już dzisiaj!

Program skierowany jest do dzieci, spełniających kryterium wiekowe, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z łyżwiarstwem. Miejsca będą przyznawane na zasadzie pierwszeństwa zgłoszeń, a w programie można wziąć udział tylko raz.

Harmonogram cykli naborowych w nadchodzącej edycji prezentuje się w następujący sposób:

  • I cykl - 26.02.2024 - 07.04.2024
  • II cykl - 22.09.2024 - 03.11.2024
  • III cykl - 04.11.2024 - 15.12.2024

Dokładny regulamin funkcjonowania grup naborowych znajduje się na stronie internetowej chodznalyzwy.pl. W razie pytań lub wątpliwości organizator zachęca do kontaktu pod numerem telefonu: +48 502 359 933.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najmłodsi na lodowisko! Rusza VII edycja ogólnopolskiego programu Chodź na Łyżwy - Portal i.pl

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny