Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Na Politechnice Białostockiej trwają Akademickie Dni Dydaktyki. To okazja do rozwoju warsztatu zawodowego nauczycieli akademickich

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Akademickie Dni Dydaktyki Politechniki Białostockiej
Akademickie Dni Dydaktyki Politechniki Białostockiej Dariusz Piekut/PB
Od 22 listopada na Politechnice Białostockiej trwa szósta edycja Akademickich Dni Dydaktyki Politechniki Białostockiej. Wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne skupione są na rozwoju warsztatu zawodowego nauczycieli akademickich.

Szóstą edycję Akademickich Dni Dydaktyki rozpoczął wykład „Jak poprawnie formułować efekty uczenia się – dobre praktyki” prof. Agnieszki Dardzińskiej-Głębockiej, prorektor ds. kształcenia PB.

– Zaczęliśmy dość poważnie, bo zagadnieniami związanymi z formułowaniem efektów uczenia się, które są kluczowym składnikiem programu studiów. Mam tę przyjemność, że jestem członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz członkiem Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych, która nadaje akredytowanym kierunkom europejski certyfikat jakości. Przeprowadziłam liczne wizytacje w uczelniach wyższych. Dlatego wiem, jak kluczową rolę w programie studiów odgrywa poprawne formułowanie efektów uczenia się. Podczas prezentacji miałam okazję podzielić się swoją wiedzą w tym zakresie z moimi kolegami i koleżankami – pracownikami uczelni. Chciałabym, żebyśmy dobrze wykorzystali tę wiedzę i dołożyli starań w doskonaleniu efektów uczenia się zapisanych w naszych programach studiów – wyjaśniała prof. Dardzińska-Głębocka.

Program Akademickich Dni Dydaktyki jest wypełniony atrakcyjnymi wykładami, inspirującymi warsztatami i panelami dyskusyjnymi.

– Wszystkie działania, które zaplanowaliśmy w ramach tegorocznych Akademickich Dni Dydaktyki, mają za zadanie wspierać kadrę akademicką naszej uczelni w podwyższaniu swoich kompetencji i umiejętności. To istotne nie tylko ze względu na rozwój nauczycieli, ale też na podniesienie jakości kształcenia studentów. Dlatego serdecznie zachęcam do udziału w wydarzeniu – mówi prof. Dardzińska-Głębocka.

Akademickie Dni Dydaktyki Politechniki Białostockiej potrwają do 29 listopada.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny