Mundial 2010: Ghana - Australia 1:1. Osłabione Kangury pokazały charakter.

Grający w osłabieniu Australijczycy nie poddali się i bardzo mądrze się bronili
Grający w osłabieniu Australijczycy nie poddali się i bardzo mądrze się bronili fot. fifa.com
Grająca przez ponad godzinę z przewagą jednego zawodnika Ghana tylko zremisowała z Australią 1:1.

Niespodziewanie od 11. minuty prowadzili Australijczycy. Brett Holman wykorzystał błąd bramkarza Ghany - Richarda Kingsona i z bliska trafił do siatki.

Zespół z Afryki rzucił się do ataku i przez kilka minut gorąco było pod bramką Marka Schwarzera. Nieszczęście Australii nastąpiło w 25. minucie, kiedy za zagranie ręką w polu karnym czerwoną kartkę ujrzał Harry Kewell. Dodatkową karą był rzut karny.

Asamoah Gyan nie pomylił się i strzałem z jedenastki doprowadził do remisu.

Grający w osłabieniu Australijczycy nie poddali się i bardzo mądrze się bronili przez resztę spotkania. Mało tego, w końcówce meczu mieli szansę na zwycięskiego gola. Niestety, Luke Wilkshire przegrał pojedynek z bramkarzem Ghany.

Remis jeszcze niczego nie rozstrzyga w grupie D, gdzie szansę na wyjście z grupy mają wszystkie zespoły.