Mundial 2010: Francja - Meksyk 0:2. Trójkolorowi znowu rozczarowali.

Meksyk pokonał Francję 2:0
Meksyk pokonał Francję 2:0 Fot. fifa.com
Meksyk zasłużenie pokonał faworyzowaną Francję 2:0 i jest bardzo blisko awansu do 1/8 finału. Trójkolorowi mają już tylko teoretyczne szanse na wyjście z grupy.

Meksykanie już w pierwszej połowie byli drużyną aktywniejszą i przejawiającą większą ochotę do gry. Mimo kilku dobrych sytuacji, do przerwy utrzymał się jednak wynik bezbramkowy.

W drugiej połowie nieudana pułapka offsajdowa zastawiona przez Francuzów skończyła się stratą bramki. Rezerwowy Javier Hernandez Balcazar znalazł się sam na sam z bramkarzem i bez trudu strzelił na 1:0.

Podopieczni Javiera Aguirre podwyższyli na 2:0 po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez weterana Cuauhtemoca Blanco w 79. minucie.

Wyniki

GRUPA A: Francja - Meksyk 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Balcazar (64), 0:2 - Blanco (79-karny).