MOSP Białystok - Jagiellonia Białystok 0:5

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 31
Jagiellończycy w Centralnej Lidze Juniorów Starszych mają zdecydowanie najwięcej powodów do radości spośród wszystkich ekip z naszego regionu Wojciech Wojtkielewicz
W derbach Białegostoku górą Jagiellonia, która rozgromiła MOSP 5:0 w ramach Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Porażkę na własnym boisku poniósł ŁKS 1926 Łomża, który nie sprostał Legii Warszawa, przegrywając 1:4.

Bohaterem derbów miasta był Emil Gajko, który zdobył aż cztery bramki. Napastnik Jagi już w 20 sekundzie meczu pogrążył rywali, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

- Rozegraliśmy kolejne bardzo dobre spotkanie, w którym nasza wygrana nie podlegała dyskusji nawet przez moment - komentuje Samuel Tomar, trener juniorów żółto-czerwonych.
Jagiellończycy dzieła zniszczenia dopełnili w drugiej połowie, w której gracze MOSP spisywali się tradycyjnie dużo gorzej.

W pierwszej połowie z Legią bardzo dobrze wyglądali też gracze ŁKS, którzy po golu Łukasza Tercjaka prowadzili z faworytem 1:0. Po zmianie stron goście jednak odrócili losy meczu.

- Szkoda gola wyrównującego. Potem nasza gra sie posypała. Dostaliśmy dwie czerwone kartki i kończyliśmy mecz w dziewięciu - przyznaje Arkadiusz Obrycki, trener łomżan.

W sobotę o godz. 13, w Juchnowcu Dolnym dojdzie do derbów z udziałem Jagiellonii i ŁKS.
Wyniki 17. kolejki

MOSP Białystok - Jagiellonia Białystok 0:5 (0:1). Bramki: 0:1 - Gajko (1), 0:2 - Mystkowski (46), 0:3 - Gajko (60), 0:4 - Gajko (65), 0:5 - Gajko (70).
MOSP: Brzosko (70. Dobreńko) - Antoniuk (55. Świderski), Szymusiuk, Sołowiej, Kużel, Wołczyński (65. Aftyka), Nowacki, Matwiejczuk, E. Bayer, Sak (55. Modzelewski), Jagliński.
Jagiellonia: Gorczyca - Zińczuk, Łupiński, Kozioł (46. Jadacki), Kuriata, Samluk, Grabowski, Buzun (46. Jastrzębski), Dawidowicz (67. Bielecki), Mystkowski (68. J. Tomar), Gajko.
ŁKS 1926 Łomża - Legia Warszawa 1:4 (1:0). Bramki: 1:0 - Tercjak (40), 1:1 - Kozak (54), 1:2 - Anczewski (65), 1:3 - Wieteska (88), 1:4 - Szerszeń (89).
ŁKS: Jędraszczak - Malinowski, Wawrzyniak, Bartliński, Brutkowski, Godlewski, Walendziewski, Tercjak, Maćkowski (69. Cendrowski), Świderski (65. Boroń), Nitkiewicz (55. Kraska, 60. Pytel).
Stomil Olsztyn - Sokół Ostróda 4:2, UKS SMS Łódź - Olimpia Elbląg 3:0, AP ŁKS Łódź - Polonia Warszawa 0:3, Broń Radom - GKS Bełchatów 0:4.

Program 18. kolejki
Sobota: Jagiellonia - ŁKS Łomża (godz. 13), Stomil - MOSP, Polonia - Sokół, Olimpia - Broń.
Niedziela: Bełchatów - ŁKS Łódź, Legia - UKS SMS.