MOKS Słoneczny Stok Białystok - Piast Gliwice 1:6. Piast urządził sobie strzelaninę. Kryzys Słonecznych trwa [ZDJĘCIA]

JLAS
Futsaliści MOKS Słoneczny Stok mają za sobą zły okres
Futsaliści MOKS Słoneczny Stok mają za sobą zły okres Wojciech Wojtkielewicz
Do pięciu meczów bez zwycięstwa w lidze wzrosła zła seria zawodników MOKS Słoneczny Stok Białystok. Tym razem Podlasianie doznali klęski aż 1:6 w domowym spotkaniu z Piastem Gliwice.

- Tak jak w Lesznie brakowało nam Witalija Lisniczenki, tak w tym meczu z kontuzją grał Mateusz Lisowski. Nie w pełnym wymiarze czasowym, bo nie chcieliśmy ryzykować. To musiało się odbić na naszej formie - mówi grający trener MOKS, Adrian Citko.

Piast festiwal strzelecki rozpoczął w 18. minucie, kiedy wynik meczu otworzył German Romero. Do przerwy nic nie wskazywało, że gospodarze będą musieli przełknąć tak gorzką pigułkę. Po zmianie stron gliwiczanie byli jednak bezwzględni. W drugiej połowie defensywa MOKS dała się zaskoczyć pięć razy. Przed porażką do zera Słonecznych w ostatniej minucie uratował Witalij Lisniczenko.

- Musimy się wziąć w garść, bo ostatnio prezentujemy poziom, który nie przystoi drużynie występującej w ekstraklasie - ocenia Citko.

Wynik 10. kolejki

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Piast Gliwice 1:6 (0:1). Bramki: 0:1 - German Romero (17), 0:2 - Victor Tavarez (28), 0:3 - Michał Grecz (29), 0:4 - Dominik Solecki (35), 0:5 - Michał Grecz (37), 0:6 - German Romero (38), 1:6 - Witalij Lisniczenko (39).

MOKS: Norbert Jendruczek - Adrian Citko, Tomasz Dzierzgowski, Mateusz Lisowski, Witalij Lisniczenko oraz Mateusz Prolejko, Szymon Danilewicz, Łukasz Gryko, Krzyszotof Kożuszkiewicz, Michał Osypiuk, Piotr Skiepko, Wojciech Zalewski.