Młodzieżowy futbol. MOSP Białystok najlepszy w Pucharze Dyrektora Hetmana Białystok

Juniorzy młodsi MOSP (żółto-czerwone koszulki) mieli wymagających rywali na turnieju w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
Juniorzy młodsi MOSP triumfowali w turnieju o Puchar Dyrektora Hetmana Białystok, wyprzedzając Wigry, MKS Ełk oraz gospodarzy.

To był dla nas bardzo pożyteczny test, bo graliśmy z dwa lata starszymi rocznikami i rywale dysponowali dużą przewagą fizyczną. Tym bardziej cieszę się, że wypadliśmy naprawdę dobrze - mówi trener MOSP Piotr Szydłowski.

Skład turnieju nie był przypadkowy. Drużyna MOSP szykuje się do walki w Makroregionalonej Lidze Juniorów Młodszych, MKS Ełk występuje w Centralnej Lidze Juniorów, a zespoły Hetmana i Wigier to dwie najlepsze drużyny ligi wojewódzkiej juniorów.

- Mecze były wyrównane, a wyniki stosunkowo niskie. Zaczęliśmy od zwycięstwa z Hetmanem 1:0, a gola strzelił Szymon Pęza - relacjonuje Szydłowski. - Potem graliśmy z Wigrami i przeciwnicy już w drugiej minucie wykorzystali przewagę wzrostu, obejmując prowadzenie po rzucie rożnym. Na szczęście szybko ogarnęliśmy się i jeszcze przed przerwą najpierw wyrównaliśmy, a potem strzeliliśmy drugiego, jak się okazało decydującego gola - dorzuca.

Przed ostatniem meczem MOSP z MKS Ełk wiadomo było, że białostoczanie wygrają turniej i na boisku pojawili się piłkarze testowani. Potyczka była zacięta, a goście z Warmi i Mazur zapewnili sobie wygraną 1:0 kilka minut przed końcem.

Królem strzelców turnieju został Pęza, a jego kolegę klubowego z MOSP - Bartosza Grzybowskiego, wybrano najlepszym zawodnikiem. Na bramce najlepiej spisywał się Bartosz Małkiński z Wigier.

WYNIKI

Hetman Białystok - MOSP Białystok 0:1, Wigry Suwałki - MKS Ełk 1:1, Wigry - MOSP 1:2, Hetman - MKS Ełk 3:0, Hetman - Wigry 0:2, MOSP - MKS Ełk 0:1.

1. MOSP 3 6 3:2

2. WIGRY 3 4 4:3

3. MKS Ełk 3 4 2:4

4. HETMAN 3 3 3:3

Polub Sport na Poranny.pl na FB i bądź zawsze na bieżąco!