Młodzież Wszechpolska o spaleniu marzanny Ryszarda Petru w...

  Młodzież Wszechpolska o spaleniu marzanny Ryszarda Petru w Białymstoku: To, że prokuratura zajęła się kukłą, to nic takiego (zdjęcia, wideo)

  Zdjęcie autora materiału
  Magdalena Kuźmiuk

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Młodzież Wszechpolska zwołała konferencję prasową. To odpowiedź na doniesienia o tym, że sprawą spalenia kukły Ryszarda Petru zajęli się już śledczy.
  Nie można nam przypisać żadnych negatywnych intencji - mówił Bartosz Sokołowski, prezes białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej.
  1/5
  przejdź do galerii

  Nie można nam przypisać żadnych negatywnych intencji - mówił Bartosz Sokołowski, prezes białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej. ©Wojciech Wojtkielewicz

  Nasz piątkowy happening był jedynie humorystyczną formą przywitania wiosny i paleniem marzanny. Podkreślałem to podczas wydarzenia chyba dziesięciokrotnie. Nasz przekaz jest prosty: wraz z odejściem zimy, na podstawie obiektywnych przesłanek, na które nie mamy wpływu, prawdopodobnie Ryszard Petru jak i cała partia Nowoczesna wydaje się, że zostaje mocno w tyle sceny politycznej - mówił Bartosz Sokołowski, prezes białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej.

  Zobacz galerię
  Przeczytaj też: Policja sprawdza, prokurator nadzoruje, posłowie donoszą. A Młodzież Wszechpolska tłumaczy się z ataku na Nowoczesną

  Wszechpolacy zwołali we wtorek konferencję prasową w odpowiedzi na doniesienia, że sprawą spalenia kukły z podobizną Ryszarda Petru na placu przed Teatrem Dramatycznym zajęły się już organy ścigania.

  Zobacz także: Spalenie kukły Ryszarda Petru już w prokuraturze. Białostocka policja przesłała materiały. Czy Młodzież Wszechpolska ma się czego obawiać?

  Policja, pod nadzorem prokuratury, prowadzi już w tej sprawie postępowanie sprawdzające w dwóch kierunkach: publicznego nawoływania do popełnienia występku oraz kierowania gróźb karalnych. Jednak narodowcy bagatelizują ten fakt.

  Przeczytaj również: Krzysztof Truskolaski składa zawiadomienie do prokuratury. Młodzież Wszechpolska tłumaczy, dlaczego spaliła kukłę Ryszarda Petru (zdjęcia)

  - Wszelkie insynuacje, że były to groźby, że mieliśmy na celu nawoływanie do nienawiści są niezasadne. Nie można przypisać nam żadnych negatywnych intencji - zapewniał we wtorek prezes Wszechpolaków.

  Sprawdź także: Poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski potępił spalenie kukły Ryszarda Petru i składa na Młodzież Wszechpolską zawiadomienie do prokuratury

  Doniesienie do prokuratury złożył też sam twórca Nowoczesnej. - Dzisiaj pali się kukły, jutro pali się książki, a potem się podpala domy - mówił dziennikarzom w Poznaniu.  - Ryszard Petru chyba chciałby wprowadzić rosyjskie standardy do polskiej sceny politycznej i za każdą formę groteski, happeningu nas karać, straszyć prokuraturą. Apelujemy, by Ryszard Petru pochylił się nad działalnością swojej partii i na tym fokusował swoje działania - ripostował Sokołowski.

  Przypomniał, że to nie pierwszy taki happening. Wiosną 2016 roku też przed teatrem Wszechpolacy spalili kukłę z podobizną Angeli Merkel. Tę sprawę również bada prokuratura.

  Białystok. Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej spalili kukłę Ryszarda Petru przed Teatrem Dramatycznym


  Białystok. Poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski składa zawiadomienie do prokuratury  Komentarze (42)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (42) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka