Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia pokonała Polonię Bytom 3:0

Zwycięstwem 3:0 nad Polonią Bytom pożegnali się ze swoimi kibicami młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok. Fot. Wojciech Oksztol
Zwycięstwem 3:0 nad Polonią Bytom pożegnali się ze swoimi kibicami młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni zakończą sezon w najbliższy piątek w Bełchatowie meczem z miejscowym GKS.

Bardzo nam zależało, żeby tym optymistycznym akcentem podsumować nasze występy w Białymstoku - mówi Sławomir Kopczewski, trener Jagi.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, bo już w szóstej minucie objęli prowadzenie. Michał Twardowski sprytnie wykonał rzut wolny pośredni, a Ensar Arifovic z bliska dopełnił formalności.

- Kilka minut później Michał Fidziukiewicz groźnie strzelał na bramkę rywali, ale to było wszystko, co pokazaliśmy w pierwszej połowie - przyznaje Kopczewski.

Przyjezdni dłużej operowali piłką i kilka razy szczęście uchroniło białostoczan przed stratą wyrównującej bramki.

Po przerwie jednak znów żółto--czerwoni trafiali do siatki. Najpierw w zamieszaniu pod bramką gości najprzytomniej zachował się Jacek Falkowski, a pod koniec spotkania bytomian dobił Bartosz Stachelski.

- Nie sztuką jest wygrywać, gdy zespołowi wszystko wychodzi na boisku. Polonia zawiesiła nam wysoko poprzeczkę, ale sprostaliśmy temu zadaniu i zdobyliśmy trzy ważne punkty - podsumowuje opiekun Jagi.

Wyniki 29. kolejki
Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Arifovic (6), 2:0 - Falkowski (55), 3:0 - Stachelski (79).
Jagiellonia: Majewski - Szóstko (46. Arłukowicz), Mogielski, Pacan (46. Lewczuk), Sulkowski, Hryszko, Matuszek, Falkowski, Twardowski (78. Plaga), Arifovic (75. Stachelski), Fidziukiewicz (70. Zaniewski).
Arka Gdynia - GKS Bełchatów 2:0, Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:1, Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 3:3, Piast Gliwice - Odra Wodzisław Śląski 3:1, ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 0:3, Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:0, Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 4:1.

Program 30. kolejki
29 maja - 1 czerwca: Śląsk - Wisła, Bełchatów - Jagiellonia, Polonia B. - ŁKS, Ruch - Legia, Polonia W. - Górnik, Lechia - Piast, Odra - Arka, Cracovia - Lech.