Młoda Ekstraklasa: Jaga rozgromiła Wisłę 4:1 (wideo)

Michał Twardowski (w wyskoku) był bohaterem Jagi w wygranym meczu Młodej Ekstraklasy Fot. W. Oksztol
Młodzi zawodnicy Jagiellonii Białystok pokonali Wisłę Kraków 4:1. Klasycznym hat-trickiem popisał się Michał Twardowski.

Żółto-czerwoni wystąpili w dość silnym składzie, bo w ich szeregach znalazło się aż pięciu graczy z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Jak się okazało, odegrali oni kluczowe role.

- Jestem bardzo zadowolony szczególnie z postawy Michaela Guevary, Krzysztofa Króla oraz Michała Twardowskiego - mówi Sławomir Kopczewski, trener młodej Jagi.

Mimo to, białostoczanie w pierwszej połowie nie błyszczeli i jako pierwsi stracili bramkę. Ręka w polu karnym zagrał Michał Szóstko i sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Maciej Batko.

Niedługo potem wychodzącego na czystą pozycję Twardowskiego zatrzymał nieprzepisowo jeden z obrońców gości, za co ujrzał czerwoną kartkę.

W drugiej połowie Jaga przystąpiła do szturmu i już w 48. minucie Twardowski wykorzystał świetne podanie Guevary i po raz pierwszy trafił do bramki Wisły.

W 63. minucie znowu w roli głównej wystąpił Twardowski, który tym razem otrzymał podanie od Króla i skopiował swój wyczyn, podwyższając na 2:1.

W 88. minucie ta sama para rozmontowała defensywę przyjezdnych i znowu Twardowski zakończył akcję Króla.

Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił wprowadzony chwilę wcześniej Jan Pawłowski.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 4:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Batko (30-karny), 1:1 - Twardowski (48), 2:1 - Twardowski (63), 3:1 - Twardowski (88), 4:1 - Pawłowski (90).

Jagiellonia: Majewski - Hryszko (62. Arłukowicz), Mogielski, Szóstko, Król, Dzienis, Guevara, Dołubizna, Steć (81. Sulkowski), Twardowski, Arifovic (84. Pawłowski)