Mlekpol MOSiR Grajewo - Żubr Białowieża 2-3

(magu)
Żubr Białowieża ma szanse na baraże o II ligę
Żubr Białowieża ma szanse na baraże o II ligę sxc
Żubr Białowieża po trudnym meczu wygrał z Mlekpolem Grajewo. Ma szansę na baraże o II ligę.

W minioną niedzielę siatkarze Żubra Białowieża rozegrali swoje ostatnie spotkanie w tegorocznych rozgrywkach III ligi.

Po dramatycznym meczu pokonali na wyjeździe zespół Mlekpolu Grajewo 3:2.

- Cóż, pierwsze po pierwszych dwóch setach zanosiło się, że przegramy ten mecz trzy do zera i szybko wrócimy do Białowieży - mówi Stefan Ochryciuk, kapitan Żubra. - Mieliśmy przed tym spotkaniem ogromne problemy kadrowe, przyjechaliśmy tylko z jednym przyjmującym. W związku z tym musieliśmy na tej pozycji próbować albo środkowych, albo rozgrywających. Od trzeciego seta wpuściliśmy na stałe na rozegranie Mateusza, a na przyjęcie Arka Jeżewskiego. Nasza gra trochę się poukładała.

Jednak nerwowo zrobiło się w piątej partii, bowiem Żubr prowadząc 12:9 stracił trzy punkty z rzędu. - Ale udało się nam wybrnąć z tej trudnej sytuacji. O naszym zwycięstwie zadecydowała dobra gra w bloku i obronie. Cieszę się przede wszystkim z tego, że zawodnicy, którzy dotychczas mniej grali wykorzystali daną im szansę - dodał kapitan.

Żubr Białowieża zakończył rozgrywki III ligi na trzecim miejscu. Teraz białowieżanie mają szansę zagrać w barażach o II ligę, ale jako zespół rezerwowy.

To oznacza, że jeśli któraś z drużyn już zakwalifikowanych do gry w barażach zrezygnuje, jej miejsce zajmie właśnie białowieski Żubr. Przy odrobinie szczęścia siatkarzy z Białowieży realne są więc mecze Żubr - Pronar.