Mistrzostwa Europy w bilardzie. Konrad Piekarski ma szansę na medal!

Paweł Trochim [email protected] tel. 085 711 22 87
Przed rokiem sokółczanie wrócili z medalami. Mamy nadzieję, że w tym roku co najmniej powtórzą ten sukces.
W sobotę rozpoczęły się w Niemczech Mistrzostwa Europy Juniorów w Pool Bilard. Z kadrą Polski pojechało dwóch naszych zawodników: Konrad i Krystian Piekarski. W sobotę Konrad wygrał swoje mecze i awansował do ćwierćfinału. Krystian zajął dobre 9. miejsce.

W Niemczech rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Pool bilardzie. Po pierwszym dniu możemy mieć powody do dumy.

W sobotę rozegrano odmianę 14/1. W kategorii juniorów starszych w pierwszym spotkaniu Krystian Piekarski wygrał 100:61 z Fabianem Gauchem ze Szwajcarii. W kolejnym pojedynku gładko ograł Cypryjczyka Michalisa Christoudiasa 100:29. Następnie zmierzył się z zawodnikiem z Rosji Ruslanem Chinahovem. Po zaciętej walce uległ 76:100.

Jednak nie stracił jeszcze szansy na walkę o medale. W walce o ćwierćfinał spotkał się z Polakiem, Bartoszem Rozwadowskim i niestety uległ mu 76:100. W ten sposób Krystian uplasował się na dobrym 9. miejscu w odmianie 14/1.

Szansa na medal

W tej samej odmianie walczyli juniorzy młodsi. Sokółkę i Polskę reprezentował Konrad Piekarski. Nasz junior w pierwszych meczach wręcz gromił rywali. W pierwszym pojedynku ograł zawodnia z Czech 75:9, w kolejnym przyszło mu się zmierzyć z Markiem Kudlikiem, ale i tu nie pozostawił cienia wątpliwości, kto jest lepszy, wygrywając 75:18.

W 1/8 finału pokonał Rosjanina Davida Maslowa 75:47 i w niedzielny wieczór w ćwierćfinale zmierzył się z Holendrem - Ivo Artsem (mecz zakończył się po zamknięciu tego numeru). Trzymamy kciuki za Konrada!

Zawodników czekają jeszcze zawody w odmianę 8 bill i 9 bill. Mistrzostwa zakończą się 8 sierpnia.

Zimą MP w Sokółce!

Sam udział w tych zawodach jest dużym sukcesem. Bilardziści Metal-Fachu LP Sokółka jako jedyni z Sokółki biorą udziały w mistrzostwach Europy.
Przypomnijmy, że w grudniu czekają nas Mistrzostwa Polski Seniorów, które zostaną rozegrane w Sokółce w hali Zespołu Szkół przy ul. Mickiewicza. Przez kilka dni na nasze miasto będą zwrócone oczy całej Polski. Start w tych zawodach zapewniony mają na razie Konrad i Krystian Piekarscy, ale niewykluczone, że dołączy do nich któryś z naszych pozostałych zawodników.