MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Minister edukacji Dariusz Piontkowski chwali burmistrza Michałowa Marka Nazarkę za pomysł utworzenia w liceum klasy o profilu disco polo

red
Być może ostatnia inspiracja disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań - przypuszcza szef podlaskiego PiS minister edukacji Dariusz Piontkowski (drugi z prawej). -  Ale trzeba wyraźnie podkreślić, że ta szkoła będzie o profilu ogólnokształcącym.
Być może ostatnia inspiracja disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań - przypuszcza szef podlaskiego PiS minister edukacji Dariusz Piontkowski (drugi z prawej). - Ale trzeba wyraźnie podkreślić, że ta szkoła będzie o profilu ogólnokształcącym. red
Nie ma nic złego w tym, aby młodzi ludzie, którzy chcą występować na estradzie byli do tego profesjonalnie przygotowani - tak minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski ocenia pomysł utworzenia pierwszej w Polsce klasy o profilu disco polo. Ma ruszyć od pierwszego września w liceum w Michałowie..

To kolejny pomysł burmistrza Michałowa - Marka Nazarki. Chce przyciągnąć do Liceum Ogólnokształcącego w Michałowie artystycznie uzdolnioną młodzież. W zaproszeniu wystosowanym do szefów jednostek kultury w regionie pisze:

- Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury.

- Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym - można przeczytać w piśmie.

Na przekór renomowanym ogólniakom
Wytwórnia Green Star to gwiazdy z firmy Cezarego Kuleszy przyciągają na stadiony tłumy, pojawiają się w telewizyjnych galach, tak jak ciesząca się niezwykłym powodzeniem gala "Disco pod Gwiazdami", gdzie w Białymstoku lider zespołu Boys - Marcin Miller osobiście wspominał wspólne występy estradowe z dzisiejszym marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim, czy organizowany przez TVP1 Sylwester, który od kilku lat nie udałby się bez obecności króla disco polo - Zenka Martyniuka.

Disco Polo Ekstraklasa. Stadion miejski roztańczył się na maksa
- Dokonano dogłębnej analizy sytuacji demograficznej, kryteriów, jakimi kieruje się młodzież przy wyborze szkoły (...). W wyniku tego doszliśmy do wniosku, iż szkoła musi być skierowana do młodzieży, która nie ma sprecyzowanych planów zawodowych na przyszłość, bowiem to renomowane ogólniaki przyciągają przyszłych lekarzy, prawników czy architektów - czytam w piśmie burmistrza.

Zespół Szkół w Michałowie jeszcze 20 lat temu mieścił w swoich murach ponad 850 uczniów. W tym roku jest ich zaledwie 60. 16.09.2017 roku Liceum w Michałowie obchodziło 70-lecie istnienia.

- Michałowo to jeden z nielicznych samorządów w Polsce, który zdecydował się na przejęcie dodatkowych zadań edukacyjnych - mówi Dariusz Piontkowski, minister edukacji. - W województwie podlaskim także gmina Jedwabne, która odtwarza liceum dbając o młodych ludzi z terenów swojej gminy.

- To młodzi ludzie zdecydują, czy skorzystają z oferty klasy disco polo - mówi Dariusz Piontkowski.

Czytaj też:Gmina Michałowo przejęła szkołę od powiatu

Bez podstawy programowej ani rusz
Minister nie ukrywa, że burmistrz Michałowa Marek Nazarko zdecydował się na specyficzne działanie. - Być może ostatnia popularność disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań - przypuszcza szef podlaskiego PiS. - Ale trzeba wyraźnie podkreślić, że ta szkoła będzie o profilu ogólnokształcącym. Jest zobowiązana, by realizować podstawy programowe w zakresie języka polskiego, matematyki, fizyki itd. Jak rozumiem pan burmistrz chce wprowadzić dodatkowe zajęcia w ramach innowacji, na którą pozwalają polskie przepisy i chce zachęcić młodych ludzi, by skorzystali z takiej oferty.

Dariusz Piontkowski przypomina, że w Białymstoku działa już taka szkoła estradowa.
- Nie ma wprawdzie nazwy, która budzi tyle emocji, co disco polo i stąd być może dlatego nie jest ona tak popularna jak ta, która od 1 września ma być otwarta w Michałowie - dodaje minister.- Ale chyba pomysł marketingowy chwycił, bo media pomagają burmistrzowi go rozpropagować.

Zobacz też:

Premiera filmu "Zenek" w Białymstoku. Zobacz, co się działo w Heliosie Atrium Biała (zdjęcia)

Minister uważa, że nie ma nic złego w tym, aby młodzi ludzie, którzy chcą występować na estradzie byli do tego profesjonalnie przygotowani.
- Nie każdy musi być wokalistą czy muzykiem. Operatorzy, dźwiękowcy, są potrzebni do tego, bu show biznes się kręcił - uważa minister. - Ale to młodzi ludzie zdecydują, czy skorzystają z takiej oferty.

Szczegóły funkcjonowania klasy estradowej, już okrzykniętej mianem pierwszej w Polsce szkoły disco polo Marek Nazarko ma zdradzić 20 lutego 2020 roku podczas specjalnej konferencji prasowej. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jednym z zaproszonych gości będzie Marcin Miller, lider zespołu Boys.

Zobacz też:Pierwsza klasa disco polo

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny