Michał Gnoza najlepszy w Boxing Sokółka

Paweł Trochim [email protected] tel. 085 711 22 87
Pod koniec listopada odbyły sie dwa ważne turnieje bokserskie. W obydwu startowali zawodnicy sokólskiego Boxingu, a najlepiej wypadł Michał Gnoza.

W ostatni weekend listopada w Zamościu odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski. Do walk 110 zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy (14 zawodników). Na turniej wybrali się też pięściarze UKS Boxing Sokółka. Michał Gnoza pomimo tego, że jest jeszcze juniorem, startował w kategorii seniorów w wadze do 69 kg. Dotarł do finału gdzie uległ 1:2 Michałowi Polickiemu (Lublin) tym samym zdobywając srebrny medal.

- Michał stoczył świetna walkę, który wszystkie rundy boksował bardzo równo a co najważniejsze, nie przestraszył się starszego i bardziej doświadczonego rywala - podkreślił trener Boxingu, Tomasz Potapczyk.

Drugi nasz zawodnik, Wojciech Kucharewicz w kategorii juniorów (do 75 kg) też doszedł do finału i przegrał z Rogerem Hryniukiem (Cristal Białystok), aktualnym kadrowiczem.

W tym samym czasie w Lesznie (woj. Wielkopolskie) odbył się Finał Pucharu Polski Kadetów. Udział w tej imprezie zapewniło sobie prawie 100 zawodników, którzy wcześniej wygrali eliminacje strefowe. Województwo podlaskie reprezentowało trzech bokserów: Tomasz Januszkiewicz (UKS Boxing Sokółka, waga do 54 kg), Maciej Gnoza (UKS Boxing Sokółka, do 63 kg) i Piotr Ostaszewski (Cristal Białystok, do 66 kg).

Mimo usilnych starań żaden z nich zdobył medalu. Najbliższy był Maciej Gnoza, który uległ 87:88 zawodnikowi gospodarzy (był nawet liczony po jednym z silnych uderzeń Maćka).

Bez wątpienia werdykt był kontrowersyjny, a w opinii innych trenerów pięściarz z Sokółki powinien wygrać. Walkę widział trener kadry narodowej i zapewnił Macieja, że powoła go na zgrupowanie. W następnych pojedynkach rywal Macieja Gnozy wygrywał jednogłośnie i zdobył złoty medal.