Mecz II ligi piłki nożnej kobiet. Tur MOSiR Bielsk Podlaski – Piastovia Piastów 2:2 (zdjęcia)

(jan)
Tur MOSiR Bielsk Podlaski – Piastovia Piastów 2:2
Tur MOSiR Bielsk Podlaski – Piastovia Piastów 2:2 Krzysztof Jankowski
Cenny remis wywalczyły bielskie piłkarki w meczu inaugurującym wiosenne rozgrywki II ligi piłki nożnej kobiet. Tur zremisował z Piastovią Piastów 2:2 (1:0) po golach Martyny Krupkowskiej i Aleksandry Burak.

Od początku spotkania gospodynie odważnie zaatakowały starsze i bardziej doświadczone rywalki, starając się pokonać ich bramkarkę Kingę Rosłonek. Dwukrotnie groźnie uderzała Burak, ale piłka minimalnie mijała bramkę przyjezdnych. Wreszcie w 38. minucie Krupkowska odważnie wbiegła w pole karne Piastovii i strzałem po ziemi nie dała szans bramkarce.

Po przerwie bielszczanki szybko podwyższyły prowadzenie po dośrodkowaniu świetnej w tym meczu czternastolatki Dominiki Głowackiej i silnym strzale Oli Burak. Po godzinie gry do głosu doszły jednak przyjezdne za sprawą Moniki Wasil, która huknęła z prawie 30 metrów w okienko bramki Joanna Kołoszko. Wynik ustaliła na 2:2 w 77. minucie rezerwowa trzydziestolatka Danuta Wojciechowska precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego.

Tur MOSiR Bielsk Podlaski – Piastovia Piastów 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 – 38’ Krupkowska, 2:0 – 53’ Burak, 2:1 – 63’ Wasil, 2:2 – 77’ Wojciechowska.

Żółte kartki: M. Makarska, Krupkowska (Tur); Dąbrowska (Piastovia).

Tur: Kołoszko – Dmitruk, K. Makarska, M. Makarska, A. Klimczuk – Głowacka, Kosińska, Sosna, Drozdowska (74’ Wiśniewska) – Burak, Krupkowska.

Piastovia: Rosłonek (46’ Gromada) – Grudzińska, Mitrus, Dąbrowska, Zbrzeźniak – Dunajewska (66’ Wojciechowska), Wasil, Sidło (90’+3 A. Trojan), Wiaderna (87’ M. Trojan) – Własny, Marciniak.

Polub Sport na Poranny.pl na FB i bądź zawsze na bieżąco!