Mecz Euro 2020 Dania - Finlandia 0:1. Christian Eriksen miał atak serca i był reanimowany (12.06.2021) (zdjęcia, wideo)

(adek)
Mecz Euro 2020 Dania - Finlandia przerwany. Christian Eriksen upadł i był reanimowany YouTube
Duński piłkarz podczas meczu Euro 2020 między Danią a Finlandią upadł na boisku i był reanimowany. Mecz został wznowiony!

Christian Eriksen stracił przytomność podczas meczu Euro 2020 Dania - Finlandia

Euro 2020. Mecz Dania - Finlandia przerwany! Christian Eriksen był reanimowany na boisku

Ta sytuacja miała miejsce w 43. minucie meczu. Pomocnik duńskiej drużyny upadł na murawę bez żadnego kontaktu z przeciwnikiem i przestał się ruszać. Wcześniej wybijał rzut rożny. Lekarze natychmiast pojawili się na murawie. Rozpoczęli reanimację, która trwała dość długo. W końcu zabrano go z boiska.

Piłkarz Danii był reanimowany na meczu Euro 2020 Dania - Finlandia

W pewnym momencie na murawę stadionu wbiegła zrozpaczona małżonka zawodnika Interu Mediolan. Mecz został przerwany. Zawodnicy zeszli do szatni. Christian Eriksen został zniesiony z boiska. Nie wiadomo było w jakim był stanie.

Christian Eriksen miał atak serca

Jak podała TVP2 Christian Eriksen doznał atak serca. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji służb medycznych udało się go uratować. Ponoć sam Eriksen prosił kolegów, aby grali dalej. Po spotkaniu przedstawicieli UEFA, drużyn i sędziów postanowiono, że spotkanie zostanie wznowione i dokończone o godzinie 20.30.

Dania przegrała przez zawał Christiana Eriksena?

Po dramatycznym początku spotkania i reanimacji Christiana Eriksena Duńczycy stracili inicjatywę. Mimo że na papierze byli lepszym zespołem, nie potrafili pozbierać się po tym, co stało się ich koledze. Najpierw stracili bramkę po pięknej, choć niespodziewanej akcji Finów, a następnie nie wykorzystali rzutu karnego, co jeszcze bardziej podkopało ich morale. Mecz zakończył się wynikiem Dania - Finlandia 0:1.

Lekarz, który uratował życie Christianowi Eriksenowi: Sytuacja bardzo szybko się zmieniała