Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Matura próbna z angielskiego 2023. Arkusz CKE, zadania, odpowiedzi. To było na egzaminie. Sprawdź koniecznie!

adek
Matura próbna z języka angielskiego 2023. Arkusze CKE, pytania, zadania, odpowiedzi. Zobacz, co było na egzaminie
Matura próbna z języka angielskiego 2023. Arkusze CKE, pytania, zadania, odpowiedzi. Zobacz, co było na egzaminie Robert Wozniak
Maturzysto, już po egzaminie z języka angielskiego. Kluczem do sukcesu była nie tylko solidna znajomość języka, ale także umiejętność skutecznej strategii egzaminacyjnej. Poniżej znajdziesz cenne wskazówki, które pomogły wielu uczniom uniknąć prostych błędów i zwiększyć szanse na zdobycie maksymalnej liczby punktów. To sprawdzone rady opracowane przez doświadczonych egzaminatorów CKE. W tym artykule znajdziesz też arkusz CKE z próbnej matury 2023 z angielskiego.

Spis treści

Próbna matura z języka angielskiego odbyła się w piątek (8.12.2023) o godz. 9.

Matura 2023 język angielski. Arkusze CKE - poziom podstawowy

Wskazówki przed maturą z języka angielskiego

 • Nie lekceważ instrukcji. Zapoznaj się dokładnie z poleceniem i upewnij się, że zastosowałeś się do wszystkich wymogów, zwłaszcza w zadaniach otwartych sprawdzających rozumienie tekstu.
 • Udział w egzaminie wymaga konsekwencji. Udzielaj odpowiedzi w języku wskazanym w poleceniu, aby uniknąć utraty punktów.
 • Staraj się być precyzyjny w udzielanych odpowiedziach. Nie pomijaj istotnych informacji z tekstu i unikaj uogólnień.
 • Pisz czytelnie, aby uniknąć nieporozumień co do zapisu odpowiedzi. Zrozumiałe odpowiedzi to klucz do zdobycia punktów.
 • W zadaniach otwartych zwróć uwagę na gramatykę i ortografię. Zadania te wymagają pełnej poprawności językowej, zwłaszcza na poziomie B1+.
 • Wybierając odpowiedzi w zadaniach zamkniętych, działaj drogą eliminacji. Wykluczaj niepoprawne lub nieuzasadnione odpowiedzi, aby zwiększyć szanse na wybór tej właściwej.

Umiejętności na maturze próbnej z języka angielskiego

 1. Poziom B1+:
  Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym odpowiada poziomowi B1, z pewnymi elementami na poziomie B1+. Opanuj umiejętności z zakresu znajomości środków językowych, rozumienia wypowiedzi, tworzenia wypowiedzi, reagowania na wypowiedzi oraz przetwarzania wypowiedzi.
 2. Najczęstsze błędy:
  Unikaj najczęstszych błędów popełnianych przez maturzystów, takich jak brak akapitów w wypowiedzi pisemnej, stosowanie skrótów w liście formalnym, czy też zapominanie o "the" i "a".
 3. Samodzielna nauka na bazie błędów innych:
  Nie popełniaj własnych błędów, ucząc się na cudzych doświadczeniach. Zidentyfikuj najczęstsze błędy młodzieży na egzaminie i świadomie ich unikaj.
 4. Sprawdź arkusz i odpowiedzi:
  Nie zapomnij sprawdzić arkusza i odpowiedzi przed oddaniem pracy. Unikniesz tym samym ewentualnych niedoprecyzowań czy błędów.
 5. Pełna koncentracja:
  W trakcie egzaminu skup się na zadaniach. Eliminuj wszelkie rozpraszacze, aby zachować pełną koncentrację i uzyskać jak najlepszy wynik.

Matura próbna z języka angielskiego 2023 - arkusz CKE, pytania i odpowiedzi

Arkusz CKE z języka angielskiego 2023 do matury próbnej na poziomie podstawowym znajdziesz w poniższej galerii w piątek po godz. 9. Tymczasem zobacz, co było na poprzedniej próbnej maturze:

Matura z języka angielskiego to wyzwanie, ale również szansa na wykazanie się wiedzą i umiejętnościami. Zastosuj się do powyższych wskazówek, unikaj błędów innych, i z pewnością zdasz z wyróżnieniem. Powodzenia na egzaminie!

Matura z angielskiego 2023 - przygotowanie wideo

CO NA MATURĘ Z ANGIELSKIEGO: Czego się uczyć do matury w 2023 | ROCK YOUR ENGLISH

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny